Borsa

Hindistan Kripto Paraların Üzerine Gitmeye Devam Ediyor: Borsalara Ceza Yağdı!

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan uyguladığı katı kripto para politikasına devam ediyor.

Hindistan’ın vergi dairesi, vergi kaçakçılığı yaptığı iddia edilen 11 Bitcoin ve kripto para borsasının elindeki 12.6 milyon dolara el koydu.

Hindistan Son Aylarda Kripto Para Borsalarına Operasyonlarını Artırdı

Hindistan’da vergi tahsilatını denetleyen GST İstihbarat Genel Müdürlüğü (DGGI), Ocak ayında da 11 milyon dolar tutarında bir paraya el koymuş ve buna ek olarak 145.000 dolar da ceza kesmişti.

Hindistan Maliyeden Sorumlu Devlet Bakanı Pankaj Chaudhary Pazartesi günü yaptığı açıklamada haczedilen yeni rakamın 95.86 crore’ye (12,6 milyon dolar) yakın olduğunu söyledi.

Ocak ayında DGGI, Hindistan’ın en büyük borsaları olan WazirX, CoinDCX, BuyUCoin ve Unocoin dahil olmak üzere yalnızca altı kripto borsasına haciz işlemi yapıldığını doğrulamıştı.

Ocak ayında Hindistan’ın vergi dairesi WazirX, CoinSwitch Kuber, CoinDCX, BuyUCoin ve Unocoin borsalarında 5.3 milyon dolarlık vergi kaçaklığı yapıldığını öğrendikten sonra bu borsalarda araştırma başlatmıştı. Vergi dairesi yaptığı açıklamada, davanın özel bir vergi kaçakçılığı karşıtı girişimin parçası olduğunu söyledi.

İlgili Haber
Bitcoin Kazançlarına Yüzde 30 Vergi Öneren Yasa Onaylandı! Kayıpta İndirim Yok!

Bununla birlikte Hindistan’da yalnızca vergi kaçakçılığı üzerine sert bir şekilde gidilmiyor. Ülke kısa bir süre önce son derece katı bir kripto para vergi yasasını hayata geçirmişti. 1 Nisan tarihi itibariyle Hindistanlı kripto para şirketleri kripto para işlemlerindeki sermaye kazançlarından %30’luk bir vergi ödeyecek.

1 Temmuz itibariyle ise sermaye kazancı vergisine ek olarak kripto para alıp satan Hindistan vatandaşları %1’lik ek vergiyle karşı karşıya kalacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu