Blockchain

Hindistan’da Kripto Para Yasaklarının Kaldırılmasının Ardından Aylar Geçti

ABD Başkanı Trump'ın ziyaretinden birkaç gün sonra kripto para birimi yasaklarını kaldıran Hindistan Yüksek Yargı Mahkemesi ülkede adaletin gücünü bir kez daha gösterdi.

Adalet, demokrasi ve insan hakları sıralamalarında son derece düşük sıralarda yer alıyor olmasına rağmen bazı ülkelerden daha iyi durumda olan Hindistan’da yargı kripto paralar konusunda dünyanın tüm gözleri önünde tarafsız karar vermek zorunda kalmıştı. Modi yönetiminin ısrarlı, baskıcı ve yakıcı yasaklarından dolayı milyonlarca Hint kripto para yatırımcısı milyonlarca dolar değerinde zarara uğramış, zararlar onarılamaz seviyelere gelmişti.

Bugün ise Hindistan’da tartışmalar kripto para birimi yasaklarının kaldırılmasının hemen ardından Modi yönetimine yönelik Blockchain çalışmaları yapmıyor olması yönünde. İddialara göre Modi yönetimi Blockchain’de pek fayda görmüyor, bu sebeple bu konuda herhangi bir adım atmıyor.

Ülke son dönemde Çin ve Pakistan ile yaşadığı sınır gerilimlerine her geçen gün daha fazla yenilerini eklerken, bölgenin Blockchain lideri Çin ise Hindistan’a göre Blockchain konusunda çok daha fazla gelişmiş.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu