bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerHindistan'daki Kripto Vergisine Yönelik Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

Hindistan’daki Kripto Vergisine Yönelik Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz gün Hindistan‘da alınan kararla kripto para ve NFT ticaretinden elde edilecek gelirlere %30 vergi getirilmesi kararlaştırılmıştı ancak olayın yankıları hala sürüyor.

Söz konusu vergiye karşıt olanlar saatler içinde 15.000’den fazla imza toplamış durumda.

İlgili Haber
Hindistan'da Kripto Vergisi Oranları Netleşti!

Ülke 2023’den önce bir “dijital rupi” başlatma planlarının yanı sıra kripto para birimini yasal ihale olarak tanımaya bir adım daha yaklaşmışken getirilen söz konusu vergiler CBDC haberlerinin bile önüne geçti.

Kripto ticaretiyle ilgilenen vatandaşlar alınan karara oldukça tepkili. Öyle ki Change.org üzerinden “Hindistan Hükümeti: Makul Kripto Vergi Politikaları Getir” başlıklı bir imza kampanyası bile başlatıldı.

Dilekçeyi başlatan Aditya Singh, bunu Başbakan Narendra Modi ve Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın bilgisine sunmak istedi.

Birkaç saat içinde toplanan 15.000’den fazla imza Change.org ile gerçekleştirilen en popülerler kampanyalardan biri haline geldi. Saatler geçtikçe imza sayıları da artış göstermeye devam ediyor.

Hindistan Kripto Para Kullanımında Ne Kadar Aktif?

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Hindistan’da yaklaşık olarak 20 milyon kayıtlı kripto yatırımcısı bulunuyor. Yaş ortalaması 17-27 olan binlerce genç Hintli, kripto para sektöründe farklı hizmetlerin geliştirilmesi ve uygulanmasında aktif olarak yer alıyor.

Öte yandan yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre

Sanal dijital varlıklardaki işlemlerde olağanüstü bir artış oldu. Bu işlemlerin büyüklüğü ve sıklığı, belirli bir vergi rejiminin sağlanmasını zorunlu hale getirmiştir.

Hintli yetkililerin attığı bu adım aslında ülkenin kripto paraları yasallaştırma ve düzenleme yolunda attığı önemli bir adım ancak vergi oranlarının bu kadar yüksek oluşu bu eylemi çok da iyi niyetli bir hale getirmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları