Haberler

Hiperenflasyon Venezuela’yı Bitcoin’e İtiyor!

Hiperenflasyon nedeniyle Venezuela'da Bitcoin yatırımları artıyor.

Venezuela hükümetine tepki yağarken, ABD yönetiminin müdahale etmek istediği Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ülkesinin daha çok batmasına göz yumuyor. Ülkede insanlar artık açlıktan gıda alamaz hale gelirken, bu konuda devlet yönetimi sadece devlete yakın olan ve asker olanlara destek verebiliyor. Ülkede fabrikalar durmuş, evlerin ocaklarında yemek pişemez hale gelmiş olması mevcut devlet başkanı Nicolas Maduro’yu pek fazla ilgilendirmiyor. En azından Maduro böyle bir çizgi çiziyor ve halkın büyük kısmının büyük tepkisini çekmekte.

Geçtiğimiz haftalara göre Venezuela’da kripto para yatırımlarında artışlar olduğu ve kripto para harcamalarında büyük oranda bir artış yaşandığı belirtiliyor. Bunun sebebinin enflasyonun giderek daha fazla artması ve artık Bitcoin’in de git gide daha fazla işe yaramamaya, para bulamamaya başlayanların daha fazla Bitcoin harcamak zorunda kalması sonucu olduğu belirtiliyor.

Venezuela hiperenflasyon nedeniyle 1 aylık asgari ücret (asgari ücret bile ödenemez durumda) 1 kilo tavukla eşdeğer bir fiyata sahip. Tüm bunlar ülkede kripto paralara yönelik ilginin asıl sebebi olan paranın değerinin giderek düşmesinin bir sonucu oldu ve böyle giderse Venezuela halkı mevcut yönetime karşı daha fazla ayaklanacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu