HaberlerKripto ParaMetaverse

HSBC Zengin Müşterileri İçin Metaverse Fonu Başlattı!

İngiliz bankacılık devi metaverse hamlelerini genişletiyor.

Mart ayında en popüler metaverse projesi olan The Sandbox ile ortaklık kuran İngiliz bankacılık kuruluşu HSBC, bu hamlesi ile metaverse’e katılan ilk küresel banka olmuştu.

İlgili Haber
Dev Banka Bu Kripto Para Projesinden Arsa Satın Alacak!

The Sandbox ile ortaklığından sonra metaverse projelerine devam eden HSBC, Asya kıtasındaki özel bankacılık müşterileri için metaverse’e yatırım yapma imkanı sunan portföy başlattığını açıkladı.

HSBC, Zengin Müşteriler İçin Metaverse Portföyü Kurdu!

Yapılan açıklamada HSBC olarak stratejilerinin önümüzdeki on yıl içinde metaverse ekosisteminin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkacak olan büyüme fırsatlarını yakalamayı amaçlamak olduğunu söyleyen banka , “metaverse teknolojisinin internetin bir sonraki yinelemesi olması bekleniyor” dedi.

Bankanın varlık yönetimi ekibi tarafından yönetilecek olan “Metaverse Discretionary Strategy” isimli portföyü belirlenen beş segmentte metaverse ekosistemine yatırım yapmaya odaklanacak.

HSBC yaptığı açıklamada başlatılan metaverse odaklı isteğe bağlı portföyün Hong Kong ve Singapur’daki zengin müşterileri için tasarlandığını belirtti.

Konu ile ilgili açıklama yapan HSBC’nin Asya Pasifikte’ki yatırım ve varlık hizmetleri başkanı Lina Lim şunları söyledi:

“Metaverse ekosistemi, hala erken aşamada olmasına rağmen hızla gelişiyor.

Farklı büyüklükteki ve farklı geçmişleri olan şirketler bu ekosisteme akın ederken, bu alanda birçok heyecan verici fırsat görüyoruz.”

HSBC ‘de portföy yöneticisi olan Nicholas Dowell ise metaverse’ün birçok kişi tarafından internetin bir sonraki aşaması olarak görüldüğünü belirterek “Metaverse’ün günlük yaşantımız üzerindeki etkisinin doksanların başındaki internet kadar etkili olması bekleniyor.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu