fbpx
Haberler

ICO Reklamları Twitter’da Da Yasaklanıyor!

Twitter dün yaptığı resmi açıklama ile bugünden itibaren web sitesinde ICO reklamlarını yasaklayacağını bildirdi. Yapılan duyuruya göre toplumun güvenliğinin düşünüldüğünü belirten yetkililer CNBC’ye yaptığı açıklamada; jeton satışları, menkul kıymetler hizmetleri, büyük borsalarda işlem gören şirketlere ait reklamları ve ICO reklamlarını tamamen yasaklayacağını belirttiler.

ICO Reklamları Toplum Güvenliğine Aykırı Mı?

Çok sıcak bir gelişme ile resmi kanallardan yapılan açıklama ile Twitter tarafından ICO reklamlarının kaldırılacağı belirlendi. Bunun sebebinin ise toplum güvenliğini sağlamak için böyle bir adım atıldığı belirtildi.

Sosyal medyanın devi olarak tanımlanan Twitter yetkilileri aynen şu ifadeleri kullandı:

“Twitter Reklamları için kripto para birimiyle ilgili yeni bir politika ekledik. Bu yeni politika kapsamında, ICO ve token satışlarının reklamı küresel olarak yasaklanacak.”

Twitter CEO’su Jack Dorsey Ne Diyor?

Twitter CEO’su Jack Dorsey, daha öncesinde kripto para birimi hesaplarının çoğalmasına destek vermesi ile tanınıyordu. Hatta Bitcoin için geleceğin tek küresel para birimi olacak ifadelerini de kendisi kullanmıştı. Sonrasında Twitter tarafından alınan bu karar ile çelişkiye düşüp düşmediği akıllarda soru işaretine sebep oldu.

Bot hesaplar üzerinden yapılan alışverişler ve kripto paranın dolandırıcılık için kullanılmaya başlanmasından rahatsızlık duyduğunu sıklıkla dile getiriyordu. Buna ek olarak normal kullanıcı hesaplarının tehlikeye düşürüldüğü de bilinen bir gerçekti. İşte bu sebeple kriptopara birimine karşı bir tepki olarak algılanmaması gerektiği söyleniyor. Sadece kullanıcıların hesaplarının güvenliği ve toplum kurallarına daha uygun hale getirilmesi için ICO reklamları kaldırılmış durumda.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı