BitcoinHaberler

Jack Dorsey Açıkladı: “Bitcoin 1 Numara Olacak”

Twitter ve Square şirketlerinin kurucusu ve CEO’su olan ünlü isim Jack Dorsey, Bitcoin sisteminin dünya para birimi olacağını söyledi. Dünyanın en büyük ve en bilindik iki şirketinden bahsediyoruz. Öyle ki Twitter, zaten bunların içerisinde en tartışılmaz sistemlerden birisi durumunda. Dorsey, zaman içerisinde yatırım piyasalarında da adından söz ettiriyor.

Kripto para birimlerinin ön plana çıkması ile birlikte kendisi de bu anlamda bir yorum yapma gereksinimi duydu. Sistem ile alakalı olarak merak edilenler üzerinde derinlemesine eğildi.

Bitcoin Dünya’nın Bir Numaralı Para Birimi Olacak

Kendisi de yazılımcı olduğundan dolayı yazılım sistemlerine dair hemen hemen her teknolojiyi sonuna kadar takip ettiğini biliyoruz. Kripto para birimlerinin en iyisi Bitcoin, zaman içerisinde değerini katladı ve Dorsey, yine bu alanda yatırım yapmış ve gelirlerini katlamış isimlerden birisi. Dorsey, bu anlamda katıldığı televizyon programlarında tam olarak şunları söyledi;

Dünya sonunda tek bir para birimine sahip olacak, bununla beraber internet de öyle. Bunun Bitcoin olacağına inanıyorum. Bu durum muhtemelen on yıl içerisinde hatta daha bile erken gerçekleşebilir. Bitcoin daha geniş çapta kullnılmasını ve daha da geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamak Square gibi ödeme şirketlerine düşüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu