Haberler

ICO’lara Güven Az, SEC Etkisi Büyük

ICO'lara olan güven az, SEC etkisi çok fazla.

ICO’lara olan güvenin az olmasının sebepleri neler ve neden SEC sürekli olarak ICO’ları izlemek, takip etmek ve bu konuda yasal yaptırımlar uygulamak zorunda? Bu soruların yanıtlarını SEC yöneticileri kendileri verirken, yeterince iyi yanıtlar verilmediğini iddia eden piyasadaki bazı kimseler, SEC’in ICO’lara karışmasının yetkileri dahilinde olmadığını düşünüyor.

Aksine, ICO’lar tüm dünyada etkisini gösteren ve insanlar tarafından yatırımlar yapılan bir yatırım aracı olarak görülüyorlar ve bugüne kadar ICO’ların kötü amaçlı hilelerinin ortaya çıkarılması ve engellenmesinde dünyada sadece SEC kapsamlı adımlar atabildi.

SEC’in kripto paralara karşı olan tavrının ötesinde ICO’lara karşı olan tavrı çok daha farklı ve bunun nedenini yöneticiler ”ICO’lar herkes için bir tehdit olabilir. İnsanlar, bir ICO’ya yatırım yaparken bunun geri dönüşü olamayabilecek olduğunu bilerek yatırım yapmalı ancak bizlerde bu konuda denetimler yaparak elimizdeki bilgiler ile güvenliği sağlamak zorundayız. Hem devletler, hem insanlar için ICO’ları denetlemek gerekiyor.” diyerek yanıt veriyorlar.

ICO’lar için ne kadar kısa sürede denetlenmesi mümkün olmasa da SEC, ABD’de yapılan denetimlerini sadece birkaç gün içerisinde bitirebiliyor ve birkaç gün içerisinde ICO denetimi sonucuna göre hareket edebiliyor. Yasal olarak SEC’in yetki kapsamında olan ICO’lara müdahale edebilme hakları var ve bu hakkı kullanıyorlar. Bir denetim mekanizması olarak ICO’ların engellenmesi, uyarılması ve farklı bir şekilde ceza yazılması gelecekte olası dolandırıcılık faaliyetlerinin önüne geçen bir önlem olarak değerlendirilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu