BitcoinHaberler

İddia: Michael Saylor Gizli Bir Şekilde Bitcoin (BTC) Mi Satıyor? Eski Tweet’leri Ortaya Çıktı!

İddialara göre ünlü Bitcoin boğası Michael Saylor gizli bir şekilde Bitcoin (BTC) satışı gerçekleştiriyor olabilir.

Bilindiği üzere MicroStrategy CEO’su Michael Saylor son iki yıldır sürekli olarak Bitcoin satın alımlarıyla gündeme geliyor. Ancak bir eleştirmen, Saylor’un gizli bir şekilde binlerce BTC satıyor olabileceğini söyledi.

500 bin takipçiye sahip olan Mr. Whale adlı eleştirmen, Michael Saylor’un insanlara borç alıp BTC satın almaları gerektiğini söylerken arka planda aylardır BTC satıyor olabileceğini iddia etti.

Saylor Dot-Com Balonunda 13.5 Milyar Dolar Kaybetmişti ve Dolandırıcılık Suçlamalarıyla Karşı Karşıya Kalmıştı

Mr. Whale, Michael Saylor’un geçmişine indi ve 90’lı yıllarda yaşadığı büyük yatırım başarısızlıklarını ortaya çıkardı.

O yıllarda yaşanan dot-com balonunun patlaması ile birlikte Saylor iddialara göre 13.5 milyar dolar kaybetti. Fortune dergisinin eski kayıtlarına göre Saylor dot-com balonunda en fazla kayıp yaşayan kişi olmuştu.

Mr. Whale, Saylor’un o yıllardaki bu kaybını şöyle anlattı:

“Saylor’un yatırım konusundaki başarısızlığı ihmalkar muhasebe uygulamaları, dolandırıcılık ve genel olarak çok kötü bir liderlik özelliğinin sonucu olarak gerçekleşti. Şirketlerinin değerlemesinin yalnızca popüler trendlere uyarak yatırımcı çekmesine bağlı olarak geliştiği görülüyor. O zamanlar dot-com balonunun merkezinde bulunan Saylor şimdi de Bitcoin balonunun merkezinde bulunuyor.”

2000’li yıllarda SEC ayrıca Saylor’u dolandırıcılıkla suçlamış. Bunun sonucu olarak Saylor SEC’e 350.000 dolar, hissedarlarına ise 8.3 milyon dolar ceza ödemiş.

MicroStrategy CEO’su Eski Tweet’lerinde Bitcoin’i Ağır Bir Şekilde Eleştiriyor

Mr. Whale ayrıca Michael Saylor’ın BTC’yi eleştirdiği eski Tweet’lerini de paylaştı. Eski Tweet’lerinden bazılarında Saylor, “BTC’nin günlerinin sayılı olduğunu” ve “herhangi bir içsel değere sahip olmadığını” yazmış.

Michael Saylor’ın BTC’yi eleştirdiği eski Tweet’ler.

Mr. Whale, Saylor’ı Bitcoin üzerinde bir heyecan dalgası yaşatarak insanların BTC ve kendi şirketinin hisselerinden satın almaya teşvik etmekle suçladı.

Analist buna ek olarak Saylor’ın ve kendi şirketindeki insider yatırımcıların yüksek fiyattan hisse senedi satışı yapıyor olabileceğini söyledi.

İlgili Haber
Michael Saylor'dan Yeni Bitcoin Alımı Açıklaması! İşte Detaylar

“Michael Saylor Gizli Bir Şekilde BTC Satıyor”

Bilindiği üzere Saylor yaptığı açıklamasında elinde bulunan BTC’leri önümüzdeki 100 yıl boyunca satma planı olmadığını söylemişti.

Mr. Whale, Saylor’ın halihazırda BTC’lerini satıyor olduğunu iddia etti. Mr. Whale, Saylor’ı 2021 yılının Eylül ayında insanları BTC satın almaya yönlendirmekle de suçladı.

Mr. Whale’e göre bu, Saylor’ın kendi varlıklarını satabilmek için yeterli likidite yaratabilmesi içindi. Analist düşüncelerini şöyle ifade etti:

2021 yılının Eylül ayında Michael Saylor’ın varlıklarını gizli bir şekilde satıyor olabileceği konusunda yatırımcıları uyarmıştım. Bu hafta böyle olduğu doğrulandı. Michael Saylor, elinde bulundurduğu BTC’leri ikincil bir adrese transfer etti ve bu adres BTC satmak için Coinbase ve Okex borsalarını kullanıyor.

Mr. Whale, Saylor’ın bu yöntemi kullanarak şu ana kadar 63 milyon dolarlık BTC sattığını iddia etti ve ünlü ismin her BTC satın aldığında bir yandan da satış yaptığını söyledi.

Analiste göre ikinci bir şirket açan Saylor, BTC’lerini satmadan önce bu şirkete aktarıyor ve bu sayede satışlarını SEC’e bildirmek zorunda kalmıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu