coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinİddia: Piyasa Yapıcılar BlackRock'ın Bitcoin Spot ETF'sine Likidite Sağlamak İçin Görüşmelere Başladı

İddia: Piyasa Yapıcılar BlackRock’ın Bitcoin Spot ETF’sine Likidite Sağlamak İçin Görüşmelere Başladı

Son iddialara göre kripto piyasasındaki bazı piyasa yapıcılar, BlackRock'ın spot Bitcoin ETF'si için görüşmelere başladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralara yönelik düzenleyici baskı devam ederken, Coindesk’in kendi kaynaklarına göre, BlackRock’ın sunduğu spot Bitcoin ETF’si dünyanın en büyük piyasa yapıcı firmalarından bazılarının dikkatini çekti.

Jane Street, Virtu Financial, Jump Trading ve Hudson River Trading gibi ticaret devlerinin BlackRock ile beklenen Bitcoin ETF’si için likidite sağlama konusunda görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Bu bilgi, konuya aşina bir kişi tarafından incelenen bir BlackRock sunumundan kaynaklanıyor. BlackRock, Jane Street, Virtu ve Jump dahil olmak üzere ilgili tüm taraflar bu tartışmalar hakkında yorum yapmayı reddetti.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Coinbase Bir Altcoini Platformundan Delist Ettiğini Açıkladı

Piyasa yapıcılar ETF’lerin işleyişinde çok önemli bir rol oynuyor. Bir ETF’nin fiyatının ETF’nin varlıklarının temsil ettiği değerle tutarlı kalmasını sağlamak için ETF’nin yeni hisselerini oluşturmak ve geri almaktan sorumludurlar. Bu mekanizma, kripto paraların volatil dünyasında özellikle önemli.

Bunun en iyi örneği Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Trust’ında (GBTC) görülebilir. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde GBTC’nin fiyatı, hisselerini Bitcoin karşılığında kullanamaması nedeniyle sahip olduğu Bitcoin’in değerinden önemli ölçüde saptı ve indirimli bir fiyattan işlem görüyor.

ABD’nin 2023’te kripto paralara yönelik düzenleyici baskısı, bazı ABD’li firmaların bu alandaki faaliyetlerini azaltmasına yol açtı. Hem Jane Street hem de Jump’ın bu dönemde kripto alım satımlarını azalttığı bildirilmişti. Ancak CoinShares’in araştırma müdürü James Butterfill’e göre, Grayscale kararının ardından SEC’in tutumunda gözle görülür bir değişiklik oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail