BitcoinBorsaHaberler

İddialı Yorum: “Coinbase ve Kraken Bitcoinleri Kalmadığı İçin Alım-Satımı Durdurdu!

Borsalardaki Çöküş Boğa Sinyali Mi?

Elon Musk’ın twiter profiline Bitcoin yazmasının ardından borsalarda Bitcoin talebi patlama yaptı. Bitcoin çok hızlı şekilde 5000$ birden yükseldi. Bu yükseliş sonrası borsalarda bağlantı sorunları yaşanmaya başladı.

İlgili Haber
Son Dakika: Elon Musk'tan Bitcoin (BTC) Sinyali Geldi!

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’e ve Kraken’e girişte zorluk yaşan yatırımcılar twiterdan isyan etti.

Coinbase uzun süredir devam eden bağlantı sorunlarını gidermeye çalışırken kısa süre önce bazı alım-satım işlemlerini askıya aldı.

Olayı takipçileri ile paylaşan Anthony Pompliano, Coinbase’in alım satımları devre dışı bıraktığını aktardı. Son günlerde Robinhood borsasının farklı nedenlerle alım-satım işlemlerini askıya aldığı bilindiğinden Coinbase CEO’sundan hemen yanıt geldi.

“İnsanların bunun nedenini yanlış anlamasını istemem, ölçeklendirme üzerinde çalışıyoruz”

Anthony Pompliano ve takipçileri arasında kesintinin nedenleri ile ilgili enteresan diyaloglar yaşandı.

Bir takipçinin Kraken borsasında da alım satımın durduğunu paylaşması üzerine yanıt veren Anthony Pompliano, bu kesintilerinin nedeninin likidite krizi olabileceğini aktardı. Pomp’a göre borsalar mevcut talebi karşılayacak yeterli Bitcoin arzına sahip olmadıkları için işlemleri askıya aldılar.

Başka bir takipçisinin “satmak için Bitcoinleri kalmadı” paylaşımına, bu iyi bir neden olabilir şeklinde yanıt veren Pomp, insanlar onlara saldırmadan önce neler olduğunu anlamak için beklemeliyiz dedi.

Bitcoin’de 2017 yılında görülen zirve sırasında da borsalarda benzer kesintiler yaşanmıştı. Birçok yatırımcı artan talep nedeniyle çöken borsaları boğa sinyali olarak değerlendirse de, uzmanlar panik satışların oluşturabileceği dalgalar nedeniyle dikkatli hareket edilmesi konusunda uyarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu