Kripto HaberleriHaberlerİflasın Eşiğindeki Kripto Para Şirketi Celsius, Yeni Bir Hamle Yaptı!

İflasın Eşiğindeki Kripto Para Şirketi Celsius, Yeni Bir Hamle Yaptı!

Takip et

Celsius, kripto para fiyatlarındaki ani düşüş nedeniyle müşterilerinin platformundan para çekimlerini durdurmasından birkaç hafta sonra olası bir yeniden yapılandırma konusunda danışmanlık yapması için yeni bir avukat tuttu.

Celsius, Avukat Ekibini Kirkland & Ellis LLP ile Değiştirdi

Wall Street Journal’a göre Celsius, baş yeniden yapılandırma danışmanını Kirkland & Ellis LLP şirketinden bir ekiple değiştirdi.

Konuya yakın kaynaklar, Kirkland & Ellis’ten avukatların şirkete iflas başvurusu da dahil olmak üzere seçenekler konusunda tavsiyelerde bulunacağını söyledi.

Celsius daha önce Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP şirketinden avukatları firmanın seçeneklerini yönlendirmesine yardımcı olmaları için görevlendirmişti.

Ne Kirkland & Ellis ne de Akin Gump Strauss Hauer & Feld piyasa dışı saatlerde yorum talebine yanıt vermedi.

Şirket yönetimi, piyasadaki düşüşün şirketi henüz toparlanamadığı istikrarsız bir likidite pozisyonunda bırakmasından bu yana henüz ileriye dönük bir yol paylaşmadı.

Yine de, son raporlar şirketin yeniden yapılandırma avukatlarından oluşan bir ekip kurduğunu ve potansiyel finansman seçenekleri konusunda danışmanlık yapması için Citigroup’u görevlendirdiğini gösteriyor.

İlgili Haber
Sorunlu Kripto Para Şirketleri Celsius ve Voyager İçin İki Eyaletten Yeni Açıklama Geldi!

Şirket Avukatları Chapter 11 İflasını Savunuyor

Haziran sonunda, Celsius tarafından tutulan avukatlar Chapter 11 iflasını savunuyorlardı.

Chapter 11 iflası, bir şirketin borçlu taraflara karşı mali yükümlülüklerini yerine getirirken faaliyetlerine devam etmesine olanak tanır.

Bu genellikle alacaklılar tarafından onaylanacak ve bir hukuk ekibi tarafından denetlenecek bir yeniden yapılanma planı önerilerek gerçekleştirilir.

Kirkland & Ellis, geçen hafta Chapter 11 iflas başvurusunda bulunan kripto komisyoncusu ve borç veren Voyager Digital’i de avukat olarak temsil ediyor.

Yeniden yapılandırma planı, hesap erişimini sürdürmeyi ve müşterilere varlıklarını iade etmeyi amaçlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları