Ana SayfaHaberlerSorunlu Kripto Para Şirketleri Celsius ve Voyager İçin İki Eyaletten Yeni Açıklama...

Sorunlu Kripto Para Şirketleri Celsius ve Voyager İçin İki Eyaletten Yeni Açıklama Geldi!

Takip et

Bloomberg’in haberine göre, Teksas ve Alabama’daki menkul kıymet düzenleyicileri, problemli kripto para kredi firmaları Celsius ve Voyager’a yönelik soruşturmalarını genişletiyor.

İki eyaletin Voyager ve Celsius’un kredileriyle ilgili bilgileri ve borçluların kredi itibarını tam olarak açıklayıp açıklamadıklarını inceledikleri söyleniyor.

Alabama ve Teksaslı Yetkililer, Kripto Para Şirketleri Celsius ile Voyager’ı Yakın Takibe Aldı

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu icra direktörü Joe Rotunda Bloomberg’e verdiği demeçte çeşitli bilgiler verdi. Rotunda, düzenleyici kurumun birçok firmanın, aldıkları risk miktarı ve gerçekleştirdikleri işlemlerin türü de dahil olmak üzere yatırımcıların fonlarıyla ne yaptıklarını yeterince açıklamamış olabileceğini tespit ettiğini söyledi.

Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu’nun baş müdür yardımcısı Amanda Senn, düzenleyici kurumun bu şirketleri araştırdığını ve “ne olduğunu ve neden olduğunu anlamaya çalıştığını” söyledi.

Senn, soruşturmaların henüz başlangıç aşamasında olduğunu da sözlerine ekleyerek, “ancak eyaletlerimizdeki yatırımcılarımız adına bir sorumluluğumuz var” dedi.

İlgili Haber
FTX Kurucusu SBF'den Voyager Açıklaması! "Bitcoin Borcunu Ödeyeceğiz!"

Geçtiğimiz Eylül ayında hem Teksas hem de Alabama düzenleyicileri Celsius’un faiz getirili kripto mevduat tekliflerinin kayıtsız menkul kıymetler olduğunu iddia etmişti.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, Celsius ve Voyager mali açıdan zor durumdalar.

Celsius 12 Haziran’da para çekme işlemlerini durdurdu ve o zamandan beri müşterilerin fonları bloke kaldı. Firma, olası yeniden yapılandırma seçeneklerini araştırmak üzere hukuk ve finans danışmanları tutmuştu.

Voyager bu hafta başında Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulunmuştu. Müşteriler de, şirketin Three Arrows Capital’e verdiği 650 milyon dolarlık borcu geri alamaması nedeniyle varlıklarını platformdan çekemiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları