Kripto HaberleriBorsaİlk Kez Bu Kripto Para Borsası, Dubai'de Özel Lisans Almayı Başardı!

İlk Kez Bu Kripto Para Borsası, Dubai’de Özel Lisans Almayı Başardı!

Takip et

Kripto para borsası FTX, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde borsa ve takas odası hizmetleri sunmak üzere yeşil ışık aldığını duyurdu.

Kripto Para Borsası FTX, Dubai’den Tam Lisans Onayı Almayı Başardı

FTX Europe’un bir yan kuruluşu olan FTX Exchange FZE, Dubai’nin sanal varlıklara yönelik Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP) programına girmek için onay aldı.

Lisans, Dubai’nin dijital ekonomi için bir merkez haline gelmeye çalışırken sanal varlık düzenlemesini ele almak için bu yılın Mart ayında oluşturduğu yargı yetkisinin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) geliyor.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’ne bağlı bir kurum olan VARA, saklama kuruluşlarından varlık yöneticilerine kadar tüm kripto faaliyetlerini düzenliyor.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası FTX Satın Almalara Doymadı! İşte Yeni Hamlesi!

Dubai Dünya Ticaret Merkezi Kurumu Genel Müdürü H.E. Helal Saeed Almarri, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“FTX gibi seçkin, sorumlu uluslararası oyunculara özel olan MVP aşaması, VARA’nın güvenli ticari operasyonlar için kılavuzları ve risk azaltma araçlarını ihtiyatlı bir şekilde yapılandırmasına olanak tanıyacak.”

Duyuruya göre Bitcoin borsası FTX, lisans alan ilk sanal varlık hizmet sağlayıcısı oldu. Bu lisans FTX’in borsa ve takas odası hizmetlerini yürütmesini ve bölgedeki nitelikli kurumsal yatırımcılara kripto türev ürünleri ve ticaret hizmetleri sunmasını sağlıyor.

Ayrıca, bu lisans non-fungible token pazarını ve saklama hizmetlerini işletme lisansını da içeriyor.

FTX Mart ayında kısmi onay almış ve bu sırada tam lisans aldıktan sonra Dubai’de bölgesel bir merkez açmayı planladığını söylemişti. Binance Borsası da düzenleyici süreç boyunca ilerleyerek bu yılın Nisan ayında VARA’dan sınırlı bir lisans aldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları