Ana SayfaHaberlerBitcoin Borsası FTX Satın Almalara Doymadı! İşte Yeni Hamlesi!

Bitcoin Borsası FTX Satın Almalara Doymadı! İşte Yeni Hamlesi!

Takip et

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX‘in kripto platformlarını satın alma isteği bitmiyor.

Son olarak iflas başvurusunda bulunan kripto para platformu Vaoyager’e bir satın alma teklifi götüren FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, şimdi ise Güney Kore borsası Bithumb ile satın alma görüşmesi yapıyor.

CNBC’nin haberine göre, FTX ile aralarında satın alma görüşmelerinin olduğu Bithumb’ın sahibi Vidente tarafından doğrulandı.

FTX, yaptığı açıklamasında satın alma konusunda anlaşmaya varılması halinde, Bithumb’ın tamamen satın alınması veya ortak yönetimi de dahil olmak üzere tüm olası seçeneklerin değerlendirildiğini söyledi.

Asya kıtasındaki genişlemesine devam eden FTX, bu yılın başlarında Japon kripto para borsası Liquid’i satın almıştı.

Asya genişlemesine bu sefer de Güney Kore’nin ve Asya’nın en büyük borsalarından biri olan Bithumb’la devam etmek isteyen FTX’in bu hamleleri Güney Kore’de tepki çekti.

Bu bağlamda açıklama yapan Kore Finans Enstitüsü araştırmacısı Lee Tai-ki, FTX kurucusu SBF’nin kötü durumdaki kripto şirketlerini alarak piyasa çöküşünden yararlandığına dikkat çekti.

“Şu an için, finansal yetkililerin düzenlemeleri sıkılaştırması ve savcıların kripto para borsalarına yönelik soruşturmalarını genişletmesiyle FTX’in Kore kripto piyasasına girmesi için bir neden yok.”

Hatırlanacağı üzere FTX iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital’e bir satın alma teklifi götürmüştü ancak bu teklif Voyager tarafından reddedildi.

İlgili Haber
FTX, Zor Durumdaki Voyager Müşterilerine Varlıklarını Çekebilmeleri İçin Yeni Teklif Yaptı!
İlgili Haber
Voyager FTX'in Teklifini Reddetti: "Şov Yapıyorlar!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları