HaberlerKripto Para

IMF’den Yasa Hazırlığındaki Hindistan’a Kripto Para Uyarısı!

IMF'nin Hindistan yetkilisi kripto paralar ile ilgili konuştu.

Kripto para birimleri ile ilgili bir regülasyon çalışması yürüten Hindistan, henüz bu alandaki çalışmalarını tamamlayamadı.

Ülkede kripto para kullanımının artmasının yanında kripto para birimleri ile ilgili net bir düzenlemenin olmaması hükümet yetkililerini kripto para işlemleri üzerinden vergi almasına sevk etti.

Geçtiğimiz günlerde onaylanan yasaya göre 1 Nisan’dan itibaren kripto para işlemleri üzerinden %30 oranında vergi alınacak.

İlgili Haber
Bitcoin Kazançlarına Yüzde 30 Vergi Öneren Yasa Onaylandı! Kayıpta İndirim Yok!

IMF Yetkilisi Kripto Paraların Riskleri Konusunda Uyardı!

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) da yaptığı açıklamalarda kripto para birimlerinin yasal ödeme aracı olarak kullanılması ile ilgili çeşitli riskler olduğunu belirtmesi göz önüne alındığında ülkedeki yetkiler de kripto paraların kullanılmasının yasaklanması gerektiğini düşünüyor.

Bu kapsamda IMF’nin Hindistan’daki yetkilisi Nada Choueiri, yerel yayın kuruluşu Mint ile yaptığı röportajda, kripto para birimlerinin ülkenin finansal istikrarı için önemli riskler oluşturduğunu belirterek hükümet yetkililerini kripto para birimleri konusunda uyardı.

Kripto para birimlerinin kara para aklama ve terör finansmanda kullanılabilme potansiyeline dikkat çeken IMF yetkilisi, kripto paraların dolandırıcılık ve siber suçlara yardımcı olduğunu ifade etti.

“Kripto para birimleri kara para aklama, terörün finansmanı ve diğer yasa dışı faaliyetler için de kötüye kullanılabilir.

Etkili düzenleyici önlemler uygulanmadıkça, kripto para birimleri dolandırıcılık ve siber suçlar gibi ciddi tüketici koruma zorluklarıyla karşı karşıya kalabilir.”

Nada Choueiri ayrıca, IMF’nin dünyadaki tüm ülkeleri kapsayacak şekilde tek bir kripto para düzenlemesinin olmasına yardımcı olmak için başka ülkeler ile de görüşmeler yaptığını söyledi.

Choueiri IMF’nin 2021 yılında yayınladığı ” Kripto para birimlerinin anonim nitelikte olması, düzenleyiciler için düzenleyici boşluklar yaratır. Kripto paralar kara para aklama ve terörün finansmanı için istenmeyen kapılar açabilir.” şeklindeki uyarısını hatırlattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu