Kripto HaberleriBitcoinIMF'den Yeni Kripto Para Açıklaması!

IMF’den Yeni Kripto Para Açıklaması!

IMF Başkanı Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerine karşı olumsuz yaklaşım içinde olan Uluslararası Para Fonu (IMF), doğrudan bir yasak uygulamak istemediklerini söyledi.

Hindistan’ın Bengaluru şehrinde gerçekleşen G20 Maliye bakanlarının toplantısı öncesinde Bloomberg’e konuşan IMF başkanı Kristalina Georgieva, kripto paralara yönelik doğrudan bir yasak uygulamak yerine farklılaştırmayı ve düzenlemeyi tercih edeceklerini ifade etti.

“Dijital para dünyasının düzenlenmesinden yanayız” diyen IMF başkanı bunun en önemli öncelikleri olduğunu da ekledi.

Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların niteliği konusunda çok fazla fikir olduğunu belirten Georgieva, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“İlk hedefimiz, devlet tarafından desteklenen merkez bankası dijital para birimleri ile halka açık kripto varlıkları ve stabilcoinler arasında ayrım yapmak olacak.

Zira tam destekli stablecoinler ekonomi için oldukça iyi bir alan yaratıyor, ancak desteklenmeyen kripto varlıklar spekülatif, yüksek riskli olduklarından para değiller.”

Küresel kripto düzenleme kurallarını içeren bir makaleye atıf yapan IMF başkanı kripto paraların desteklenmedikleri için yasal para birimi olarak da kabul edilemeyeceklerini savundu.

IMF başkanı son olarak kripto paraları izlemeye devam edeceklerini belirterek finansal istikrar için daha büyük bir risk oluşturmaya başlarlarsa kriptoyu yasaklama seçeneğinin masada kalması gerektiğini ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları