Altcoin

ING Bank, DeFi Sektörüne Giriş Yapıyor!

ING Bank, DeFi sektörüne yönelik adım attı.

Hollanda merkezli bankacılık ve finans devi ING Bank, kripto para sektörüne yönelik etkileşimini bir adım iliye taşıdı. Singapur FinTech Festivali bünyesinde konuşan ING’nin CIO’su Annerie Vreugdenhill, şirketin merkeziyetsiz finans konusunda adım atmaya başladığını belirtti. CIO, kripto para sektörüne yönelik daha önce de birçok açıklamada bulunmuştu ancak bu atılan adım aslında bankanın ne kadar kararlı ve planlı olduğunu gösteriyor.

ING Bank, DeFi Tabanlı Kredi Verecek

Hollanda’nın finansal piyasaları denetleyen regülatörü ile görüştüklerini belirten CIO, bankanın DeFi tabanlı eşler arası kredi verme protokolü için onay beklediğini vurguladı. Bu da aslında merkezi bir finans kurumunun resmen regüle edilebilecek şekilde merkezsiz finans sektörüne adım attığını göstermekte.

Vreugdenhill, bir şekilde eşler arası kredi sistemini başlatmak istediklerini belirtse de bunun Bitcoin odaklı olmayacağını vurguladı. Bu da aslında bütün gözleri Ethereum ağına ve DeFi’ın merkezine çevirdi. Farklı teminat oranları ile lending yapılacağını belirten CIO, bunun Bitcoin kadar volatil olmayan varlıklarla yapılacağını belirterek stablecoinlere yönelik ipucu verdi.

1 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten ING, bu yılın başlarında yayınladığı bir whitepaper ile aslında Aave protokolünün kullanılabileceğini göstermişti. Aave, sektörün en büyük lending platformlarından birisi ve ING Bank’in bunu kullanması şaşırtıcı olmayacaktır. DeFi sektörünü 7/24 sınırlara takılmadan ödeme yapabilmesi yönüyle öven Vreugdenhill, başka bankaların da bu alana girebileceğinin sinyalini verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu