Kripto HaberleriBitcoinİngiltere Kripto Paralar Hakkında İnceleme Başlattı!

İngiltere Kripto Paralar Hakkında İnceleme Başlattı!

Takip et

Dün ABD Hazine Bakanlığı’nın kripto para birimlerinin riskleri ve faydaları konusunda kamuoyundan yorum talep etmesinden sonra bu konuda bir haber de İngiltere’den geldi.

İlgili Haber
ABD Hazine Bakanlığı'ndan Bitcoin Duyurusu Geldi!

İngiltere Parlamento’sunun Hazine Komitesi, kripto para birimlerinin kullanımıyla ilgili potansiyel riskleri ve faydaları hakkında hükümet ve düzenleyici kurumlardan görüşlerini almak üzere kripto paralarla ilgili bir inceleme başlattı.

Bu inceleme kapsamında ayrıca Bitcoin (BTC) ve kripto paraların itibari paranın yerini alma olasılığı ve kriptonun sosyal hayat üzerindeki etkileri konularında görüşler toplanacak.

İncelemede hükümet ve düzenleyicilerin kripto paraların sunduğu fırsatları kavramak için yeterli bilgi ve kapsama sahip olup olmadığı da araştırılacak.

Yapılan duyuruda 12 Eylül 2022 tarihine kadar incelemenin devam edeceği belirtilerek şu soruların cevaplanması istendi:

“Kripto para birimleri stablecoin gibi dijital para birimi olarak kullanıldığında geleneksel para birimlerinin yerini alma olasılığı nedir?

Yerel bir CBDC’nin piyasaya sürülmesi ne gibi fırsatlar ve riskler getirir?

Kripto paraların kullanımının sosyal hayat üzerinde ne gibi etkileri olabilir?

Hükümet ve düzenleyiciler, aynı zamanda riskleri azaltırken kripto paraların sunduğu fırsatları kavramak için uygun bir donanıma sahip mi?

Hükümet kripto paraların artan şekilde benimsenmesinin getirebileceği değişiklikleri anlamak, hazırlamak ve gerektiğinde teşvik etmek için ne tür çalışmalar yaptı?

Diğer ülkelerdeki hükümetler ve düzenleyiciler kripto paralara nasıl yaklaşıyor ve Birleşik Krallık denizaşırı ülkelerden ne gibi dersler alabilir?”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları