blank
BitcoinHaberler

İngiltere Kripto Paraları Reddediyor “Bitcoin (BTC) Kabul Eden Şirketlere Hizmet Yok”

İngiltere merkezli banka, kripto para ile ödeme kabul eden ticari müşterilerine hizmet vermeyeceğini duyurdu.

İngiltere merkezli bankaların kripto paralara mesafeli durdukları biliniyor. Bu konuda son haber NatWest’ten geldi.

blank

İngiltere merkezli banka, kripto para ile ödeme kabul eden ticari müşterilerine hizmet vermeyeceğini duyurdu.

Bankanın risk komitesi başkanı Morten Friis konu ile ilgili Guardian’a konuştu. Bu kararlarının “temkinli bir yaklaşım” olarak ele alınması gerektiğini aktaran başkan, kripto paralar ile ilgilenmen müşterilere hizmet verme konusunda iştahlı olmadıklarını söyledi.

İngiltere’de hali hazırda kripto para ödemesi kabul eden çok fazla şirket bulunmuyor. Kozmetik firması Lush ve Brewdog isimli şirketler kripto para ödemesi kabul eden şirketler arasında yer alıyor.

ABD’li bankaların kripto paralara ısınmaya başladığı bir dönemde İngiltere’nin dev bankaları bu alana karşı yasaklayıcı bir tavır sergilemeye devam ediyor.

Morgan Stanley, Goldman Sachs ve Jp Morgan’ın pastadan pay almak için yarıştığı bir ortamda HSBC ve Natwest’ten biz bu oyunda yokuz açıklamaları geliyor.

Şimdilik daha dar bir alanda hareket kabiliyeti bulan kripto para ekosistemi ana akım olma yolunda hızla ilerledikçe diğer aktörlerinde oyunda dahil olması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu