Kripto HaberleriBitcoinİngiltere Kripto Paraları Reddediyor "Bitcoin (BTC) Kabul Eden Şirketlere Hizmet Yok"

İngiltere Kripto Paraları Reddediyor “Bitcoin (BTC) Kabul Eden Şirketlere Hizmet Yok”

Takip et

İngiltere merkezli bankaların kripto paralara mesafeli durdukları biliniyor. Bu konuda son haber NatWest’ten geldi.

İngiltere merkezli banka, kripto para ile ödeme kabul eden ticari müşterilerine hizmet vermeyeceğini duyurdu.

Bankanın risk komitesi başkanı Morten Friis konu ile ilgili Guardian’a konuştu. Bu kararlarının “temkinli bir yaklaşım” olarak ele alınması gerektiğini aktaran başkan, kripto paralar ile ilgilenmen müşterilere hizmet verme konusunda iştahlı olmadıklarını söyledi.

İngiltere’de hali hazırda kripto para ödemesi kabul eden çok fazla şirket bulunmuyor. Kozmetik firması Lush ve Brewdog isimli şirketler kripto para ödemesi kabul eden şirketler arasında yer alıyor.

ABD’li bankaların kripto paralara ısınmaya başladığı bir dönemde İngiltere’nin dev bankaları bu alana karşı yasaklayıcı bir tavır sergilemeye devam ediyor.

Morgan Stanley, Goldman Sachs ve Jp Morgan’ın pastadan pay almak için yarıştığı bir ortamda HSBC ve Natwest’ten biz bu oyunda yokuz açıklamaları geliyor.

Şimdilik daha dar bir alanda hareket kabiliyeti bulan kripto para ekosistemi ana akım olma yolunda hızla ilerledikçe diğer aktörlerinde oyunda dahil olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları