Kripto HaberleriBitcoinİngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey Yeni Bir Bitcoin Açıklaması Yaptı!

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey Yeni Bir Bitcoin Açıklaması Yaptı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralar ve Bitcoin’i eleştiren merkez bankası yetkilileri arasına İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey de katıldı.

“Bitcoin Yaygın Olarak Kullanılan Bir Ödeme Şekli Haline Gelemez”

Katıldığı son podcast yayınında Bailey, Bitcoin’in “kullanışlı” olmadığı için yaygın olarak kabul gören bir ödeme şekli haline gelmeyeceğini iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde aralarında Avrupa Merkez Bankası başkanının da bulunduğu birçok yetkili BTC’nin herhangi bir özgün değeri olmadığını düşündüklerini söylemişlerdi.

Bailey, Bitcoin’in sadece insanların BTC’ye sahip olmak istediği için bir değere sahip olduğunu iddia ederek kendi bildiğini okumaya devam etti. Bailey’e göre insanlar “her türlü şeyin koleksiyonunu yapar”.

Diğer Ülkelerin Merkez Bankaları da BTC ile İlgili Olumsuz Görüş Paylaşıyor

Geçtiğimiz haftalarda, birçok yüksek profilli merkez bankası yetkilisi kripto varlıklar hakkında bazı kötü yorumlar yapmıştı.

Bugün erken saatlerde Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, Bailey’nin yorumlarını destekleyerek kriptonun temelinde yatan bir değeri olmadığını iddia etmişti.

İlgili Haber
Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Bu arada, İsveç Riksbank geçtiğimiz günlerde BTC ve diğer kripto paraların neden para olarak sınıflandırılamayacağını açıklayan uzun bir Twitter dizisi yayınlamıştı.

En zengin ikinci kripto para milyarderi olan Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında son on yıldır çözülemeyen ölçeklenebilirlik sorunları bulunduğu için BTC’nin ödeme sektöründe “geleceğinin olmadığını” iddia etmişti.

İlgili Haber
FTX CEO'su Bitcoin Hakkında Konuştu! "Geleceği Yok"

Bununla birlikte El Salvador kısa bir süre önce 44 ülkenin merkez bankalarından temsilcilerin katıldığı bir zirveye ev sahipliği yapmış ve Bitcoin’i anlatmıştı.

Piyasa gerilemeye başlayınca Bitcoin karşıtı olan kişi ve kurumların bu dönemlerde art arda olumsuz açıklama yaptığı dikkatlerden kaçmıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
simurg

Btc geleceğin dunyası ve parası, itibari paraların değerleri enflasyonla yok oluyor, kendinizi korumak için btc ve diğer iyi projelerden bolca alın

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları