BitcoinHaberler

İngiltere Merkez Bankası’ndan Bitcoin’e ve El Salvador’a İlişkin Açıklamalar Geldi!

BOE Başkanı Andrew Bailey, Digital Pound üzerinde çalıştıklarını söyledi.

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, Cambridge Üniversitesi’nde katıldığı bir etkinlikte Bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

BoE başkanı, kripto para birimlerinin hızla büyümesinin dünya finansal sistemi için bir tehdit oluşturabileceğini söyledikten sonra, kripto paraların volatil yapısının endişe verici olduğunu bu bağlamda da ödemeler gibi işlemlerde yaygın olarak kullanılacaksa istikrarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi üzerinden Bitcoin ve diğer kripto paraların volatil yapısını eleştiren BoE başkanı Bailey, tüketicilerin Bitcoin’in volatil yapısından sonunda muzdarip olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

“Bir ülkenin onu ulusal para birimi olarak seçmesi beni endişelendiriyor. Beni en çok endişelendiren şey ise El Salvador vatandaşlarının sahip oldukları para biriminin doğasını ve oynaklığını anlayıp anlayamadığı.”

BoE başkanı Andrew Bailey’in her ne kadar Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında olumsuz düşünceleri olsa da teknolojiye karşı değil.

Bailey, İngiltere Merkez Bankası’nın kendi dijital para ödeme sistemi olan Digital Pound’un oluşturulması için çalışmalar yaptıklarını açıklayarak devam etti:

“Dijital para birimleri için güçlü bir durum var ancak bizim görüşümüze göre özellikle ödemeler için kullanılacaksa istikrarlı olmaları gerekiyor. Bu durum kripto varlıkları için geçerli değil.”

BoE başkanı Andrew Bailey gibi Dünya Bankası, IMF, ekonomistler ve uluslararası kuruluşlar El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesiyle ilgili endişelerini dile getirmişlerdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu