HaberlerKripto Para

İngiltere, Tartışmalı Kripto Para Karşıtı Yasasında Geri Adım Attı!

İngiltere, kripto para dünyasında tartışma yaşatan kripto cüzdan yasasının bundan böyle mantıklı görünmediğini bildirdi.

Birleşik Krallık Hazinesi tarafından yayınlanan bir belgeye göre, özel kripto para cüzdanlarına fon gönderenlerin, kimlik bilgilerini girmesini gerektiren tartışmalı kuralın uygulanmayacağı belirtildi.

İngiltere, Kripto Para Transflerlerinde Gönderici ve Alıcı Bilgilerini Gerektirme Kuralından Vazgeçti

Alınan geri bildirimler ışığında, Hazine’nin unhosted ve özel cüzdanlar için bir veri toplama kuralı oluşturmanın mantıklı olacağını düşünmediği belirtildi.

Belgeye göre, “Tüm unhosted cüzdan transferleri için alıcı ve gönderici bilgilerinin toplanmasını zorunlu kılmak yerine, kripto varlık işletmelerinin bu bilgileri yalnızca yüksek yasadışı finansman riski taşıdığı tespit edilen işlemler için toplaması beklenecek.”

Kara para aklama ve terör finansmanını önlemeye yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) standartları uyarınca, transfer edilen fonların kaynağı ve alıcısının tanımlanması gerekiyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanan danışma belgesinde Hazine, kuralın “transferleri kolaylaştırmak için kullanılan teknolojiden bağımsız olarak” finansal hizmetler sektörü genelinde tutarlı bir şekilde uygulanması gerektiğini söyledi.

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

Temmuz belgesinde Hazine şunları söylemişti: “Kripto varlık firmalarının, bir kripto varlık transferinin kaynağı ve alıcısına ait kişisel bilgilerin transferle birlikte uygun bir formatta iletilmesini ve alınmasını sağlamak için sistemler kurmaları gerekecektir.”

Önerilen şekilde uygulanmış olsaydı bu kural, unhosted cüzdanlar arasındaki herhangi bir işlemin göndericisinin alıcıdan KYC verilerini almasını gerektirecekti.

ABD’de benzer bir öneri, kendi cüzdanlarına sahip akıllı sözleşmeler gibi bazı kuruluşların buna uymasının mümkün olup olmayacağı ve verilerin rastgele herhangi bir kişi tarafından saklanması durumunda güvenli olup olmayacağı konusundaki endişeler nedeniyle tepki çekmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu