Blockchain

İngiltere’de Blockchain Şirketleri Dertli: Belirsiz Gelecek

İngiltere'de şirket sahipleri endişeli.

İngiltere’de yapılan araştırmada %78 oy oranı ile Blockchain şirketleri yasaların belirsiz olmasından dolayı gelecek endişesi yaşadıklarını ve hükümetlerinin tüm ülkede geçerli yasal önlemler almasını istediklerini ifade etti. İngiliz Blockchain şirketi sahipleri yasal statülerin bile belli olmamasını eleştirirken, yatırımcıların bu sektörde çok fazla artmaya başladığını, bunun beraberinde yasaların belirlenmesi ve kesin çizgilerin çizilmesi gerektiğini düşünüyor. Yasal önlemler alınmaz ise sonuçlarının gelecekte daha büyük belirsizliğe sebep olacak olduğuna değinen Blockchain şirketi sahipleri ve çalışanları İngiltere yönetiminin kendilerine danışarak yasalar oluşturabilecek olduklarını, devlet dairelerinin çok küçük bir kısmında halka açık veriler üzerinde Blockchain teknolojisinin test edilmesinin ülke yönetimi tarafında gelecekte kritik önlemler alınabilecek olduğunu gösterdiğini belirtiyorlar.

Blockchain Teknolojisi Yatırımcıları Artacak

Gelecekte Blockchain teknolojisi şirketleri sayısının artması ile birlikte bu sektöre yapılan yatırımlarda artacak ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak yasal belirsizlikler sadece yatırımcıları etkilemeyecek, tüm ülke ekonomisi üzerinde yasal sınırlar olmamasından dolayı büyük belirsizlik yaşanabilecek. Bunu engellemenin tek çözümü ise İngiltere ve diğer devletlerin Blockchain teknolojisi yasalarını oluşturmasından geçiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu