BitcoinHaberlerKripto Para

İngiltere’den Kripto Para ATM’lerine Veto! “Derhal Kapatın!”

İngiltere, kripto ATM'lerinin yasa dışı olduğunu söyledi.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerinin popülaritesinin giderek artması ülkelerin denetim kurumlarını da harekete geçirdi.

Son zamanlarda kripto para sektörü ile denetimlerini arttıran İngiltere’nin mali gözlemcisi “İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA)” ülkede faaliyet gösteren kripto para ATM’lerinin yasa dışı olduğunu ve kapatılması gerektiğini söyledi.

FCA: “Kripto Para ATM’leri Derhal Kapatılmalı!”

FCA, ATM hizmeti sunan kripto firmalarına hizmetlerini derhal kapatmalarını emreden bir mektup yolladı.

Yaptığı açıklamada, kripto para firmalarının ATM hizmeti sunması için FCA’ya kayıt olması gerektiğine dikkat çeken kurum, ülkedeki tam kayıtlı olan 27 kripto firmasının hiçbirinin ATM hizmetleri sunmak için onaylanmadığını belirtti.

FCA, kayıt yaptırmadan ülkede herhangi bir kripto ATM’sinin çalışamayacağını bu bağlamda da halihazırda var olan ATM’lerin yasadışı olarak çalıştığını dile getirdi.

Birleşik Krallık’ta kripto para değişim hizmetleri sunan kripto ATM’leri bize kayıtlı olmalı ve Birleşik Krallık kara para aklama düzenlemelerine uymalıdır.

Bize kayıtlı kripto varlık şirketlerinin hiçbiri kripto ATM hizmetleri sunmak için onaylanmadı.

Bu da Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren herhangi birinin bunu yasa dışı olarak yaptığı ve tüketicilerin bunları kullanmaması gerektiği anlamına geliyor.”

Kripto ATM’lerini takip eden Coin ATM Radar verilerine göre İngiltere’de halihazırda çoğunlukla süpermarketler ve marketlerde bulunan 81 adet kripto para ATM’si bulunuyor. Ancak bu kripto ATM’lerinin hiçbiri FCA’ya kayıtlı değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Diyen kişılerı kapatsınlar bir yere bankamatik halk içindir kaptmayın


Başa dön tuşu