Kripto HaberleriAltcoinİngiltere'den Kripto Para Reklamlarına İlişkin Yeni Açıklama!

İngiltere’den Kripto Para Reklamlarına İlişkin Yeni Açıklama!

Takip et

Kripto paralara yatırım yapan kişi sayısı artmaya devam ediyor. Bilinçli olarak yatırım yapanların yanı sıra herhangi bir araştırma yapmadan, piyasada yer alan kripto para reklamlarına inanarak yatırım yapan çok insan bulunuyor.

Bu bağlamda kripto para yatırımının riskli olduğunu düşünen İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), bugün yaptığı basın açıklamasına göre kriptoyla ilgili yanıltıcı reklamlarla mücadele etmek adına daha sıkı kurallar getireceklerini duyurdu.

Yeni sıkı kuralların kripto para promosyonları için geçerli olmayacağını belirten FCA, kripto para reklamları ve pazarlama alanındaki kuralları düzenleme ve sıkılaştırmayı kendi görev alanının içine alınmasını beklediğini söyledi.

Zira bu yılın Ocak ayında Birleşik Krallık hükümeti kripto para reklamlarıyla ilgili düzenleme kurallarının FCA’nın görev alanına getirmeyi planladıklarını duyurmuştu.

FCA, söz konusu görev planı kabul edildikten sonra kripto para reklamları ve pazarlamasıyla ilgili nihai kuralları yayınlayacaklarını ifade etti.

“Kripto paralarla ilgili kuralların diğer yüksek riskli yatırımlar için olan kurallarla aynı yaklaşımı izlemesi muhtemeldir.

Kripto yüksek riskli yatırımlar olmaya devam ediyor, bu yüzden insanlar kripto varlıklara yatırım yapmayı seçerlerse tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalılar.

Yüksek riskli yatırımlar için daha güçlü kurallar, kişilerin bu alanda uygun uzmanlığa sahip olmasını gerektirir.”

Bu açıklamalar bağlamında FCA, “Bir arkadaşa tavsiye et bonusu” gibi belirli yatırım teşviklerinin yasaklanacağını söyledi.

Ayrıca FCA, yeni sıkı kurallarla birlikte firmaların kriptoyla ilgili daha net ve belirgin risk uyarıları yapmaları gerekeceğini belirtti.

FCA Pazarlar Direktörü Sarah Pritchard, “Yeni basitleştirilmiş risk uyarılarımız, firmaların riskleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Doğru risk uyarıları içermeyen, haksız veya yanıltıcı ürünlerin pazarlandığını gördüğümüzde harekete geçeceğiz” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları