AltcoinHaberlerNFT

Instagram’a Çok Yakında NFT Desteği Geliyor! Ne Zaman ve Hangi Altcoinler Desteklenecek?

Sosyal medya devi Instagram yakında NFT desteği sunacağını açıkladı. Peki hangi altcoinler desteklenecek?

Yapılan açıklamaya göre Instagram’a Pazartesi gününden itibaren pilot uygulama olarak bazı popüler altcoin ağları için NFT desteği geliyor.

Ethereum, Polygon, Solana ve Flow Altcoin Ağları Desteklenecek

Eski ismiyle Facebook olan Meta şirketi tarafından yönetilen Instagram, kaynaklara göre Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağları için NFT entegrasyonunu başlatmayı hedefliyor.

Söz konusu bu ağlar dijital koleksiyon ürünlerinin çoğunluğunu temsil ediyor. Ethereum ağı ise Bored Ape Yacht Club koleksiyonu ile birlikte bu ağlar içerisinde en fazla piyasa değerine sahip olmasıyla tanınıyor.

Dört Blockchain zincirinin de pilot uygulamanın başlangıcında desteklenip desteklenmeyeceği bilinmiyor.

Instagram’ın MetaMask gibi yaygın kullanılan kripto para cüzdanlarını destekleyeceği öğrenildi.

Cüzdanlarını bağlayan kullanıcılar NFT sahipliklerini doğrulayabilecek ve bunları profillerinde sergileyip asıl sanatçılarını etiketleyebilecek.

Sosyal medya devinin kullanıcılarından NFT gönderisi paylaşmak için ücret talep etmeyeceği öğrenildi. Twitter Ocak ayında başlattığı altıgen NFT profil resimleri için ücret ödenmesini şart koşuyordu.

Bu karar ile birlikte NFT dünyası için yeni bir kültürel görünürlük dalgası yaşanabileceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere sosyal medya platformunun 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor ve bunların bir kısmı da platformu kendi sanatlarının tanıtımını ve pazarlamasını yapmak için kullanıyor.

İlgili Haber
Mark Zuckerberg'den Instagram Ve NFT Açıklaması!

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bu girişim hakkında Mart ayında duyuru yapmış fakat detaylardan bahsetmemişti.

Financial Times daha önce Meta’nın Instagram üzerindeki NFT pilot uygulamasının ardından Facebook üzerinde de minting ve grup üyeliği seçenekleri gibi yeni girişimler başlatacağını bildirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu