fbpx
BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Intel Bitcoin Madenciliği Fırsatlarına Gözlerini Dikmiş Durumda

Amerika’nın dev markalarından biri olan Intel kripto para madenciliğinin farklı bir boyutuna gözlerini dikmiş durumda. Intel Bitcoin madenciliği yaptığı patent başvurusu ile elektrik üretiminin azaltılmasına yönelik bir amacın peşinde olduğunu bildirdi. Bunun için de ABD Patent ve Marka Ofisi’nin kapısını çaldığını belirten şirket, bu patentteki amacının Bitcoin madenciliğinin güç kapasitesini azaltmayı ve bundan da yararlanmayı planladığını belirtiyor.

Intel Bitcoin Madenciliği İle %35 Tasarruf Bekliyor

23 Eylül’de ilk kez ortaya çıkan başvuru metninden anlaşıldığı üzere hash hesabına göre enerji tüketiminin düşürülmesine ve watt başına performansın maksimum düzeye getirilmesine imkan tanınacağına yardımcı olacak. Bu hesap ile %35 oranında bir elektrik tasarrufunun mümkün olduğu belirtiliyor.

Algoritmaların çözümü için piyasanın madencilik kolunda oldukça yüksek miktarda elektrik gücü kullanılıyor. Hatta bazı uzmanlar tarafından harcanan bu enerjinin çevre için bir felaket olduğu belirtiliyor. Diğer bir yandan da olaya çözüm odaklı yaklaşılması gerektiğine vurgu yapıyor.

Başvuruda Neler Var?

Bitcoin madenciliğinin artık bir sorun olmaktansa tasarruf aracı olmasına imkan tanıyacak Intel, patent başvurusunda şu ifadeler yer alıyor:

“Fazla miktarda elektrik tüketimi ve bu elektriğin pahalı oluşu sebebiyle Bitcoin madenciliğine girişmek oldukça külfetli. Bazı durumlarda tek bir Bitcoin’i kazmanın bedeli kazılan Bitcoin’in değerinden fazla oluyor.”

Intel kripto paralara olan ilgisi ile de eskiden beri tanınıyordu. Bu atılım ile çözüm odaklı faaliyetlere imza attığını da rahatlıkla görebiliyoruz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı