binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinIntel Bitcoin Madenciliği Fırsatlarına Gözlerini Dikmiş Durumda

Intel Bitcoin Madenciliği Fırsatlarına Gözlerini Dikmiş Durumda

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika’nın dev markalarından biri olan Intel kripto para madenciliğinin farklı bir boyutuna gözlerini dikmiş durumda. Intel Bitcoin madenciliği yaptığı patent başvurusu ile elektrik üretiminin azaltılmasına yönelik bir amacın peşinde olduğunu bildirdi. Bunun için de ABD Patent ve Marka Ofisi’nin kapısını çaldığını belirten şirket, bu patentteki amacının Bitcoin madenciliğinin güç kapasitesini azaltmayı ve bundan da yararlanmayı planladığını belirtiyor.

Intel Bitcoin Madenciliği İle %35 Tasarruf Bekliyor

23 Eylül’de ilk kez ortaya çıkan başvuru metninden anlaşıldığı üzere hash hesabına göre enerji tüketiminin düşürülmesine ve watt başına performansın maksimum düzeye getirilmesine imkan tanınacağına yardımcı olacak. Bu hesap ile %35 oranında bir elektrik tasarrufunun mümkün olduğu belirtiliyor.

Algoritmaların çözümü için piyasanın madencilik kolunda oldukça yüksek miktarda elektrik gücü kullanılıyor. Hatta bazı uzmanlar tarafından harcanan bu enerjinin çevre için bir felaket olduğu belirtiliyor. Diğer bir yandan da olaya çözüm odaklı yaklaşılması gerektiğine vurgu yapıyor.

Başvuruda Neler Var?

Bitcoin madenciliğinin artık bir sorun olmaktansa tasarruf aracı olmasına imkan tanıyacak Intel, patent başvurusunda şu ifadeler yer alıyor:

“Fazla miktarda elektrik tüketimi ve bu elektriğin pahalı oluşu sebebiyle Bitcoin madenciliğine girişmek oldukça külfetli. Bazı durumlarda tek bir Bitcoin’i kazmanın bedeli kazılan Bitcoin’in değerinden fazla oluyor.”

Intel kripto paralara olan ilgisi ile de eskiden beri tanınıyordu. Bu atılım ile çözüm odaklı faaliyetlere imza attığını da rahatlıkla görebiliyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail