AnalizBitcoin

İsimsiz Kahinler Konuştu: Bitcoin’i Paramparça Edecek Gelişmeler Neler? – Yükselişin Önündeki En Büyük Engeller…

Bitcoin hakkında son dönemde teoriler bitmiyor, azalmıyor ama yerinde de saymıyor; artıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında son artışlar küresel kripto para talebini çok büyük oranda arttırdı. Afrika’dan Avrupa’ya kadar tüm dünyada Bitcoin fiyatındaki yükselişler yakından ilgi çekti ve yatırımcılar daha fazla yatırım yaparken, yeni küçüklü büyüklü yatırımcılar piyasalara adeta akın etti. Tüm bunlar olup biterken Bitcoin fiyatı da satıcıların az olup alıcıların fazla olması sonucunda artışa geçti.

Bitcoin fiyatının artmasında en önemli etkenlerden olan alım talebi ve yeni yatırımcıların sayısındaki artış bu dönemde çok olumlu seyrediyor ancak “isimsiz kahinlerin” bu konuda bazı senaryoları korkutucu olabiliyor.

İşte Bitcoin hakkında çok sayıda “kahinin” öngörüleri…

Kırmızı Alarm: Piyasalar Önümüzdeki Hafta Çökecek!

Önümüdeki hafta Bitcoin ve kripto para birimlerinin 3 Kasım ABD başkanlık seçimlerine bağlı hararetli tartışmaların etkisinde özellikle gelecek en az 14 gün boyunca düşüş yönünde hareket edebileceği iddia ediliyor. Bu iddiayı destekleyen çok sayıda Bitcoin yorumcusunun özellikle bu konuda tek nedeni yok.

Bu hafta içerisinde Bitcoin’de 13.000 doların üzerine çıkış yaşanması alımları arttırdı ve önümüzdeki hafta büyük satışlar görülecek. Kar satışları sonucunda yatırımcılar ABD seçimlerine çok az süre kalmasından dolayı daha fazla endişe duyacak ve kar satışlarında daha fazla artış olacak. Bu da Bitcoin fiyatında düşüşe yol açacak.

Joe Biden Etkisi

Piyasalarda başkanlık seçimleri ile dolaylı aynı etkiye sahip olan beklentiler ise ABD’de Demokratların başkan adayı Joe Biden’ın etkisi. Max Keiser’e göre Joe Biden’ın seçilmesi durumunda Bitcoin daha fazla yükselecek. Ancak Donald Trump kazanırsa Bitcoin fiyatı daha yavaş yükselecek ve daha fazla gerilemeler yaşayarak yükselecek. Joe Biden’ın kazanmasının bu dönemde pek mümkün olamayacağına dair iddialar bulunurken bu durumun piyasalarda karmaşaya yol açtığı ve daha büyük karmaşalar yaratacağı iddia ediliyor.

Kripto Para Vergisi Çıkışları

PayPal’ın kripto para piyasalarına gireceğini açıklaması kripto para birimlerine vergi getirileceği beklentileri oluşturdu. Henüz ABD’den net olarak vergi açıklaması yapılmadı ancak gelecek hafta içerisinde PayPal’ın aktif kullanıldığı ülkeler ve bu ülkelerin dışında kalan ülkelerin bu konuda yasal düzenlemelere başladığına dair çıkışlar ve haberler gelirse piyasalarda düşüşlerin tetiklenebileceği iddia ediliyor.

İlgili Haber
PayPal'ın Kripto Para Hamlesi Kaos Yaratabilir! - Uzmanlardan Korkutan Kripto Para Tahmini! - Eğer Bu Olursa...

Coronavirüs Yasakları

Şimdiden Fransa ve diğer birçok ülkede başlayan coronavirüs yasaklarına Türkiye dahil birçok ülkenin önümüzdeki 26 Ekim 2020 haftasında katılması bekleniyor. Coronavirüs yasaklarının yeniden gelmesi durumunda piyasalarda tedirginliğin hakimiyetinde ciddi artışlar yaşanabileceği, bu durumun ise özellikle de Bitcoin’e ve altcoin kripto para birimlerine olan ilgiyi büyük oranda düşürebileceği belirtiliyor. Bu tür bir durumda yatırımcıların yatırım için ayırdıkları parayı kazanç elde edemedikleri dönemde harcamaya ayırabileceği belirtiliyor.

Tüm bunların piyasanın önündeki önümüzdeki hafta içerisinde görülecek en büyük yükseliş engellerini oluşturacağını belirtilirken önümüzdeki günlerde neler görüleceğini yine 2020’nin gidişatı belirleyecek gibi görünüyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu