HaberlerKripto Para

PayPal’ın Kripto Para Hamlesi Kaos Yaratabilir! – Uzmanlardan Korkutan Kripto Para Tahmini! – Eğer Bu Olursa…

ABD merkezli ödemeler devi PayPal'ın son kripto para adımı uzmanları korkuttu.

Dün PayPal tarafından yapılan kripto para borsası gibi hizmet sunmaya başlanacağı açıklaması ve kripto para cüzdanı sunacağı açıklaması bugünün 13.000 dolar zemini hazırladı. Piyasada yaşanan Bitcoin ve Ethereum yükselişinin ana etkeni olan PayPal’ın kripto para piyasalarına 2021 yılında gireceği haberleri oldu. PayPal’ın açıklaması bunlarla da sınırlı kalmadı ve BitPay gibi kripto para ile ödeme aracısı-sağlayıcısı hizmeti sunacağını da açıkladı.

Yapılan açıklamalar yapıldı yapılmasına ve herkes bu haberleri olumlu karşıladı ancak işin arka tarafında uzmanlar bu hamlenin nelere sebep olacağını açıkladı.

Endişe Nedir?

Bugün bazı araştırmacılar, özellikle de PayPal’ın kripto para piyasasına girmesinin bazı vergi konularını gündeme getireceğine dikkat çekti. Her yıl milyonlarca dolar vergi ödemesi yapan PayPal’ın kripto para hizmeti sunmaya başlamasından sonra normal hizmetlerine oranla kripto para bölümünün daha fazla kar elde edebileceği, ancak Dahili İç Gelir Servisi olan ABD merkezli IRS’nin bu konuda PayPal’ın ödemesi gereken vergileri düzenlemeye gidebileceği belirtildi.

Sadece PayPal’a özel bir düzenlemeye gidilemeyecek olduğundan söz eden uzmanlar “bu durum mümkün değil, ancak PayPal ve diğer ünlü şirketlerin kripto para borsası gibi hizmet sunmaya başlaması tüm dünyada devletleri kripto para borsalarından ve kripto para yatırımcılarından daha fazla ve kalıcı-düzenli vergilendirmeye gitmelerine sebep olabilir” diyerek uyardı.

Bu durumun geri döndürülemeyecek olduğuna değinen araştırmacılar, “PayPal’ın adımı olmasa bile er ya da geç bu olacak” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu