binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizİsmail Hakkı Polat Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi

İsmail Hakkı Polat Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralar hakkında Business HT’ye konuşan Kadir Has Üniversitesi öğretim görevlilerinden İsmail Hakkı Polat, programda Bitcoin hacim grafiğini inceleyerek, Bitcoin’de boğa sezonunun gelecek olup olmadığını analiz etti.

Polat, yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

Boğa sezonunun gelebilmesi için hacmin yükselmesi şart. Son iki üç gündür Şubat ayında gelinen seviyelere yaklaşılmış durumda. Son zamanlarda artan trendin kalıcı olup olmaması çok önemli. Önümüzdeki günlerde bu seviyeler veya üzerinde kalınması durumunda bir toparlanma evresinin başladığını ve boğa sezonuna girileceğini söyleyebiliriz. Şu aşamada bunun işaretlerini görüyoruz fakat eldeki veriler ve gidişat henüz bunun için yeterli değil.

An itibari ile Coinmarketcap verilerine göre kripto para piyasa hacmi 296 milyar dolar seviyelerinde. 24 Saatlik hacme bakıldığında ise 13 milyar dolarlık bir seviye karşımıza çıkıyor. Bitcoin fiyatı an itibari ile 8174 dolardan işlem görürken, piyasadaki hakimiyeti %47’nin üzerinde.

Analistler hacim seviyesinin eskiye göre çok hızlı bir şekilde arttığını ve hemen olmasa da önümüzdeki bir kaç aylık periyotta boğa sezonunun geleceğini öngörüyorlar. Bu süretçe yatırımcıların  kripto para piyasalarını sık sık takip etmesinde fayda var.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail