Haberler

İsrail İstihbaratı MOSSAD, Kripto Para Uzmanı Arıyor!

MOSSAD, kripto para uzmanı arıyor.

Adı birçok kişinin hafızasına filmlerden yerleştirilen İsrail’in istihbarat kurumu MOSSAD, kripto para uzmanı arayışına çıktı. İsrail’in ulusal istihbarat hizmeti, kripto paralar ve finansal teknolojiler konusunda uzmanları arayışa çıktı.

Kripto Para “Ajanı” Aranıyor

Konu hakkında yapılan açıklama ve yayınlanan ilanda, finansal teknolojiler konusunda uzman eksikliği yaşandığı belirtildi. Kripto paraların anonim transferler yapmak için kullanılabildiği ve MOSSAD’ın bunu takip etmek istediği belirtilirken kurum içerisinde direkt bir uzman arayışına girilmesi ise ne kadar çok anonim işlemin takibe alınmak istediğini gösteriyor.

MOSSAD, bilgi toplama, operasyon yapma ve anti terör faaliyetlerinde bulunma gibi yetkilere sahip. İsrail’in kripto para sektörüne yönelik olumlu hamlelerinin şimdi de istihbarat biriminde yankı bulması ise beklenen bir şeydi.

İş tanımında söz konusu kişinin liderlik, girişimcilik, planlama ve teknolojik liderlik özelliklerine sahip olması, finans sektöründe de en az 3 yıl tecrübeli olması gerektiği vurgulanmakta. Mossad, söz konusu kişinin aslında otonom bir çalışma düzenine de sahip olmasını bekliyor.

Bununla ilgili gizlilikten ötürü ise daha fazla bilgi verilmediği görülmekte. Son dönemde birçok kurum ve hükümet kripto para sektörüne ilgi duymaya başladı ve bunun temel sebebi kötü amaçlı kişileri yakalamak.

Kötü amaçlara sahip kişilerin kripto paraları anonim olma özelliklerinden dolayı kullandığı bilinirken bunun tam olarak doğru olmadığı da söylenebilir. Zira kripto paraların da borsalar tarafından takip edildiği ve artık borsaların kimlik doğrulama yapmadan alım satıma çok da izin vermemesi bunun önüne geçmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu