Kripto Para

İsrail Kripto Para Vergisi Verilerini Açıklamıyor

İsrail takip edebiliyor mu?

İsrail, kripto para vergisi konusunda geçtiğimiz 2018 yılının son günlerinde beklenmedik bir adım attı ve vergi ödemesi yapmaları için İsrailli kripto para sahibi olan ve olacakları devlet kurumları uyardı. Bitcoin ve altcoin alanların kazançlarının %25 kadarını vergi olarak ödemesi gerektiğine karar alan İsrailli yetkililerin bugüne kadar bu konuda açıklama yapmamış olmasının nedeni bilinmiyor.

1 yıl sonunda ödenecek olan kripto para vergilerinin ülkede gelir vergisi olarak alınacak olduğundan dolayı aylık olarak ödenmesi değil, 1 yıllık olarak ödenmesi gerektiği çeşitli kaynaklarda belirtiliyor. Kripto paraların yatırımcılara ne kadar kazandırdığını takip edip etmediği hakkında İsrail henüz bir açıklama yapmış değil.

İsrail’de kripto paraların kazanç vergisinin alınmaması mümkün değil. Yöneticilerin aldığı bu karara tüm herkes uymak zorunda olduğu ve ülkede istihbarat servislerinin bu konuyu takip etsin veya etmesin İsrailli kripto para sahiplerinin vergi ödemekten çekinmemesi ülke için kripto para vergilerinin bir gelir olmasına ve sorun olmaktan çıkmasına sebep oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu