Haberler

İstanbul’da 7.5 Milyon TL’lik Bitcoin Dolandırıcılığı!

İstanbul'da bu kadar da olmaz dedirten kripto para dolandırıcılığı.

Dolandırıcılar insanların kripto paralar konusundaki bilgisizliklerinden faydalanarak menfaat elde etmeye devam ediyor.

İstanbul’da tanımadığınız birine bu kadar da güvenilmez dedirten bir olay yaşandı.

DHA’nın haberine göre A.A isimli vatandaş banka sırası beklediği sırada tanıştığı H.Z isimli kişinin tavsiyesine uyarak kripto para satın aldı.

Daha sonra A.A’nın hesaplarına uzaktan erişen şüpheliler 7.5 milyon TL değerindeki kripto parayı çekerek hesabı boşalttı.

H.Z önce banka sırasında tanıştığı A.A’yı kripto para yatırımı yapmaya ikna etti. A.A daha sonra yurtdışında bir şirkette çalıştığı imajı verilen Mert isimli kişiye yönlendirildi.

Yardımcı oluyoruz numarasıyla A.A adına hesap açan şüpheliler, uzaktan erişim için telefonlarına da borsanın uygulamasını kurdu.

İlk olarak A.A’nın hesabından 7,5 milyon TL değerinde 12,77 Bitcoin satın alındı. A.A daha sonra yaptığı kontrollerde hesabındaki Bitcoinlerin çekildiğini fark etti.

O sırada dolandırıldığını ve hesabının boşaltıldığını anlayan A.A savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Soruşturmada olayla bağlantılı 9 şüpheli olduğu tespit edildi. 5 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyonda şüphelilerin 8 tanesi yakalandı. 1 kişinin de yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu