AltcoinAnaliz

İşte Üç Günde 3X Yapan Dogecoin’in (DOGE) Ünlenmesi Ve Fiyat Analizi

Dogecoin (DOGE), üç günde %200’ün üzerinde değer kazandı. DOGE’nin yeni hamlesi ne olacak?

İlk ortaya çıkarılması bir şakayla başlayan Dogecoin (DOGE), ünlü bir TikToker sayesinde geçtiğimiz senenin en çok konuşulan coinleri arasına girmeyi başardı. Ünlü TikToker James Galente’nin takipçilerine 1 dolarlık hedef koyarak Dogecoin’e 25 dolarlık yatırım yapmaları yönünde meydan okuması üzerine DOGE hızla değerlendi.

İlgili Haber
TikTok Videosu Dogecoin Fiyatlarını Zıplattı!

Viral haline gelen Dogecoin, hızla kripto para borsalarının da gözdesi oldu. Binance DOGE için vadeli işlemlerde 50X kaldıraç imkanını sağlayarak ekstra bir ilgi artışı sağladı.

İlgili Haber
TikTok Etkisi Dogecoin'i Borsaların Gözdesi Haline Getirdi!

7 Temmuz 2020’de 0.0056 dolarlık ATH’yi gören DOGE, sonrasında tıpkı diğer coinler gibi düşüşe geçti. Bu düşüşün önüne geçmek isteyen Elon Musk, Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunmaya başladı. Kısa süreli bir yükselme yaşansa da Musk, düşüşü engelleyemedi.

İlgili Haber
Elon Musk'ın Tweeti, Dogecoin Fiyatlarını Bir Kez Daha Zıplattı!

Mevcut durumda tekrar uçuşa geçen DOGE için önemli seviyeler neler?

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Bütün bu haberlerin ardından tekrar başladığı yere dönen Dogecoin, o günden bu yana %470’in üzerinde yükselerek dün itibariyle yeniden ATH yaptı. Yayın saati itibariyle yaklaşık 1.63 milyar dolarlık piyasa değeriyle 20. Sırada yer alan DOGE, 0.013 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Dogecoin (DOGE) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafikte Bitcoin (BTC) hareketlerini bile dinlemeden hızla yükseliş yaşayan Dogecoin, an itibariyle önemli bir direnç alanının üzerinde bulunuyor. Fiyatta gerçekleşen ATH, teknik anlamda şimdilik fazla bir tüyo vermiyor. Ancak uygulanan Fibonacci düzeltmesinde bulunan seviyeler takip edilebilir seviyeler olarak ortaya çıkıyor.

Yükselen Kanal Mı? Yükselen Kama Mı?

4 saatlik grafiğin nezdinde daha çok tüyo veren 1 saatlik grafikte iki farklı durum bulunuyor. Fiyatın yükselişi sırasında yükselen diplerin yanında alçalan tepelerin oluşması yükselen kama formasyonunu akla getiriyor. Bir diğer unsur ise fiyatın yükselen bir kanal içinde olma ihtimali olarak görülüyor. Peki bu iki durumun farkı ne?

Yükselen kama formasyonları, genellikle yükseliş trendinde fiyatın dönüşüne işaret ediyor. Burada görülen formasyonun gerçekleşmesi halinde fiyatın alt kanadı kırarak aşağıdaki 0.00675 dolara doğru ilerlediği görülebilir. Ancak bu formasyon çok az da olsa yukarı yönlü kırılma ihtimalini barındırıyor. Bitcoin (BTC) grafiğinde görülen yükselen kama formasyonunun yukarı yönlü kırılması gibi buradaki kırılım da yukarı yönlü olursa, ilk etapta fiyatın 0.0164 dolara doğru yükseldiği görülebilir.

Dogecoin (DOGE) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Diğer bir durum olan yükselen kanalda ise fiyatın kanal içerisinde ilerlemesinin daha büyük bir yükselişi getireceği düşünülüyor. Kanalın yukarı yönlü kırılması, 0.021 doları getirebileceği gibi aşağı yönlü kırılması da önce 0.0095 doların ardından da 0.00675 doların görülmesini sağlayabilir.

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu