binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin Madenciliğiİsveç: "Bitcoin ve Ethereum Madenciliği Yasaklanmalı!"

İsveç: “Bitcoin ve Ethereum Madenciliği Yasaklanmalı!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para madenciliğinde tüketilen fazla enerji miktarı tüm dünya ülkeleri tarafından eleştirilen ve önlem alınması gerektiği düşünülen bir konu oldu.

Bu bağlamda İsveç Mali Denetleme Kurumu ve Çevre Koruma Ajansı ülkede Proof-of-Work yoluyla yapılan kripto madenciliğinin tükettiği enerji miktarının fazlalığına dikkat çektikleri bir makale yayınladı.

Makalede kripto para madenciliğinin harcadığı fazla enerjinin yanı sıra aynı zamanda karbondioksit ürettiği belirtilerek şu hususlara değinildi:

“Kripto para madencileri daha fazla yenilenebilir enerji kullanmaya hevesliler ve İskandinav bölgesindeki sayıları günden güne artıyor.

İsveç, temel hizmetlerimizin iklim geçişi için kripto varlık üreticileri tarafından hedeflenen yenilenebilir enerjiye ihtiyaç duyuyor. Kripto madenciliğine izin verilmesi halinde Paris İklim Anlaşmasının hükümlerinin yerine getirilmesi zorlaştıracak.

Bu nedenle kripto varlıklarının enerji yoğun madenciliği yasaklanmalıdır.”

İsveç’in 2 Katı Enerji Harcıyor!

Cambridge Üniversitesi ise bu konu ile ilgili en büyük iki kripto varlığı olan Bitcoin ve Ethereum’un birlikte bir yılda İsveç’in tamamından iki kat daha fazla elektrik kullandığını tahmin ettiğini paylaşmıştı.

İsveç’li müdürler Cambridge Üniversitesi’nin tahminlerine dayanarak makalede tek bir Bitcoin madenciliği yapmak için gereken enerjiyi kullanarak orta büyüklükte bir elektrikli arabayı 1.8 milyon kilometre sürmenin mümkün olduğunu, bunun ise dünya çapında kırk dört tura eşdeğer olduğunu söyledi.

İsveç’te her gün 900 Bitcoin çıkarıldığı göz önüne alındığında İsveç mali düzenleyicileri yenilenebilir enerjinin makul oranda kullanılmadığı sonucuna vardılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail