Kripto HaberleriBitcoinİsviçre Devlet Bankası Kripto Alım Satımına İzin Vereceğini Açıkladı! Hangi Kripto Paralar...

İsviçre Devlet Bankası Kripto Alım Satımına İzin Vereceğini Açıkladı! Hangi Kripto Paralar Destekleniyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa’nın finans merkezi İsviçre’nin en büyük beşinci bankası olan PostFinance, düzenlenmiş dijital varlık hizmetleri sağlayıcısı Sygnum Bank ile yaptığı ortaklık sayesinde kullanıcılarına kripto para birimine erişim sunmaya başlayacağını açıkladı.

İsviçre Devletine Ait Banka PostFinance Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Sunacak

PostFinance, İsviçre’nin Sygnum Bankası ile yaptığı ortaklık sayesinde 2.5 milyon müşterisine Bitcoin ve Ethereum satın alma, saklama ve satma erişimi sunmaya başlayacak.

Tamamı İsviçre hükümetine ait olan PostFinance, 2.5 milyon müşterisine Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto para birimlerini satın alma, saklama ve satma erişimi sağlamaya başlayacak ve zamanı geldiğinde daha fazla kripto token eklenecek.

İsviçre kendi bildiği yolda yürüyor ve kriptoyu ortadan kaldırmaya yönelik ortak bir çabanın nihai hedef gibi göründüğü ABD gibi yerlerle tam bir tezat oluşturuyor.

Yaklaşık dört yıl önce İsviçreli düzenleyicilerden bankacılık lisansı alan kripto odaklı Sygnum, Kanton bankaları ve özel bankalar da dahil olmak üzere bir dizi kuruma hizmet veriyor.

İlgili Haber
Bu Altcoinde Alarm: "Yarın Büyük Bir Duyuru Yapacağız, Bildirimlerinizi Açın!"

PostFinance Baş Yatırım Sorumlusu Philipp Merkt yaptığı açıklamada, “Dijital varlıklar finans dünyasının ayrılmaz bir parçası haline geldi ve müşterilerimiz bu pazara güvenilir ana bankaları olan PostFinance’den erişmek istiyor,” dedi.

“Sygnum Bank gibi mükemmel hizmet sunan saygın ve köklü bir ortak her zamankinden daha önemli.”

Sygnum Bank B2B Direktörü Fritz Jost’a göre, PostFinance’in kriptoya girme kararı kısmen İsviçre’deki perakende bankalardan dijital varlık sınıfına olan çıkışlardan kaynaklandı.

Jost verdiği bir röportajda “PostFinance, kripto borsalarına ve benzerlerine her yıl yüz milyonlarca çıkış olduğunun farkına vardı” dedi.

“Böylece bunun yalnızca yeni bir gelir akışı eklemek için bir fırsat olmadığını gördüler, aynı zamanda bunun müşteriyi elde tutmakla da çok ilgisi olduğunu fark ettiler.”

Jost, çeşitli kriptoların kesinlikle kullanıma sunulacağını ancak PostFinance tarafından henüz karar verilmediğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları