AltcoinAnalizHaberler

İşviçre Haberi Sonrası Yükselen Tezos’ta (XTZ) Kritik Seviyeler Neler?

Tezos'ta yükseliş devam edecek mi?

3.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 45. kripto para birimi olan Tezos yeniden 4 doların üzerine çıkmayı başardı. Bugün 4.47 dolara kadar yükselmeyi başaran XTZ şu sıralar  4.20$’dan işlem görüyor.

Son 24 saatte, 12 haftanın en yüksek seviyesine ulaşan XTZ’nin yükselişinde İşviçre’den gelen bir haber etkili oldu. İşviçre merkezli blok zincir ve finans şirketi Crypto Finance Group, InCore Bank ve Inacta ortak bir proje için Tezoz blok zincirini seçtiklerini duyurdu. İşbirliği ile dijital finansal ürünler için Tezos altyapısı ve DAR-1 olarak adlandırılan yeni bir Tezos token standardı geliştirilecek.

DAR-1 mevcut token standardını temel alır ve kara para aklamayla mücadele uyumundan varlık yönetimine kadar pek çok akıllı sözleşme işlevselliğini sağlar.

Teknik olarak bakıldığında yükselen bir kanal içerisinde hareket eden XTZ için 3.93$’ın kritik olduğu, bunun altında gelebilecek bir gün kapanışının fiyatı 3.05’e kadar düşürebileceği görülüyor.

Fiyatın 4.20$ üzerinde tutunması ve 4.47$’daki direncin kırılımıyla 5$ hedeflenebilir.

Pozitif görüntünün bozulmaması ve yükselişin devam etmesi için 3.93$ seviyesinin korunması gerekiyor. Bu bölge üzerindeki yatay hareketler ve geri çekilmeler 3.93$ altı kapanışlarda stop olacak şekilde değerlendirilebilir.

Destek: 4.19$, 3,92$, 3.57$, 3.05$

Direnç: 4.48$, 5$

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu