Kripto Para

İsviçre, Rus Vatandaşlarına Ait Kripto Para Varlıklarını Donduracak!

Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre, yaptırımlar kapsamında Rusya merkezli kripto para varlıklarını dondurmayı planlıyor.

İsviçre kendi sınırları içerisinde Rus vatandaşlarının kripto para varlıklarını Avrupa Birliği yaptırımları kapsamında dondurmayı planlıyor.

İsviçre Rus Kripto Para Varlıklarına Karşı Harekete Geçti

Genel olarak tarafsız bir ülke olarak bilinen İsviçre, Rusya tarafından başlatılan savaşta ABD ve Avrupa birliği tarafından Rusya’ya uygulanan yaptırımlara katılmaya karar verdi.

Buna ek olarak ülke yetkilileri İsviçre sınırları içerisinde bulunan Rus kripto para varlıklarına karşı da harekete geçti.

Bazı yetkililer kripto varlıkların Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların delinmesi amacıyla kullanılabileceğini daha önceki açıklamalarında belirtmişti.

Bunun ardından ise pek çok insan kripto borsalarının Rusya merkezli müşterilerine hizmet vermeyi durdurmasını ve hatta sahip oldukları varlıkları dondurmasını talep etmişti.

İlgili Haber
Binance CEO'su CZ'den Önemli Rusya Açıklaması! Ruslar Kripto Paraları Kullanacak Mı?

Bu talep kripto para topluluğunu ikiye bölmüştü. Binance, Coinbase ve Kraken gibi dev borsalar bu tür bir yasağın kriptonun felsefesine uygun olmayacağını belirtirken bazı Güney Koreli borsalar ise Rus IP adreslerini engellemeye başlamıştı.

“Kripto Anahtarlarını Kendileri Saklıyorsa Hiçbir Şey Yapamayız”

Financial Times tarafından verilen bilgilere göre İsviçre de benzer bir tavır almaya hazırlanıyor. Normal şartlarda tarafsız bir ülke olan İsviçre, Avrupa Birliği’nin Rusya’ya uyguladığı tüm yaptırımlara katılmaya ek olarak kendi topraklarında saklanan Rus kripto varlıklarını da hedef alacak.

Ülkenin Maliye Bakanlığı’nın kıdemli bir yetkilisi kripto varlıklara karşı ek adımlar atılması gerektiğini çünkü İsviçre’nin kripto endüstrisinin “bütünlüğünü korumak” istediğini söyledi:

“Söz konusu kişiler Bitcoin ve kripto anahtarlarını kendilerinde tutuyorsa, nerede olurlarsa olsunlar bu kişileri belirlemek imkansız olur. Ancak fonlar ve borsalar gibi kripto servislerini kullanıyorlarsa bu servisleri hedef alabiliriz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu