Kripto HaberleriHaberlerİsviçreli Kripto Bankası Sygnum, Singapur'da Anapara Onayı Almayı Başardı

İsviçreli Kripto Bankası Sygnum, Singapur’da Anapara Onayı Almayı Başardı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İsviçreli kripto bankası Sygnum Singapore, anapara onayını aldı. İsviçre merkezli kripto para bankası Sygnum’un bir yan kuruluşu olan Sygnum Singapore, yerel makamlardan yeni düzenleyici onayı aldıktan sonra hizmetlerini genişletme yoluna gidiyor.

Bugün yapılan açıklamada Sygnum Singapore’un Sermaye Piyasası Hizmetleri (CMS) lisansı altında üç ek düzenlenmiş faaliyet sunmak için Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) onay aldığı duyuruldu.

Söz konusu haber Sygnum’un Ocak 2022’nin başlarında şirkete 800 milyon dolar değer biçerek B Serisi fonlama turunda 90 milyon dolar toplamasının ardından geldi.

CMS lisansı Sygnum Singapore’a ilk etapta 2019 yılında verilmiş ve şirketin varlık yönetimi faaliyetlerini yürütmesine imkan sağlanmıştı.

Bu güncel düzenleyici onay sayesindeyse şirket için kurumsal finans danışmanlığı hizmetleri sağlamak, tokenize sermaye piyasası ürünleri ve dijital varlıklarla uğraşmak, varlık ve güvenlik belirteçleri için gözetim hizmetleri sunmak gibi yeni hizmetler sağlamak mümkün hale gelecek.

Son düzenlemelerle tokenizasyon sorununa da çözüm getiren Sygnum, bunu Singapur’da fon birimlerinin tokenizasyonuna odaklanarak gerçekleştirmeyi planlıyor.

Firma özellikle yeni başlattığı girişim sermayesi fonu SBI-Sygnum-Azimut Digital Asset Opportunity ile başlamayı planlıyor. Gelecekteki projeler arasında Web3 platformlarına ve dijital içerik üreticilere kurumsal finansman tavsiyelerinin yanı sıra dijital koleksiyonlar, NFT’ler ve metaverse varlıkları üzerinde çalışmalar da yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları