Kripto HaberleriBitcoin Madenciliğiİzlanda'dan Bitcoin (BTC) Madencilerine "Dur" Sinyali!

İzlanda’dan Bitcoin (BTC) Madencilerine “Dur” Sinyali!

Takip et

Son dönemde yaşanan Bitcoin madenciliği ile ilgili değişimler nedeniyle dünyanın dört bir yanı farklı Bitcoin madencilik faaliyetleri ile karşı karşıya. Çin’in bütün Bitcoin ve kripto para madencilerini göndermesinden sonra ciddi bir madenci akını ile karşı karşıya kalan ülkelerden birisi de İzlanda olmuştu. İzlanda bu akın sonrasında ise zor anlar yaşıyor gibi gözüküyor.

Bitcoin Madenciliğine Darbe

Ulusal İzlanda Elektrik Şirketi Landsvirjkun, yeni madencilerin elektriğini kesmeye başladı. Bazı endüstrilere sağlanan elektrikte görülen kesintiler sadece madencileri değil aynı zamanda alüminyum ile ilgili işletmeleri de etkilemekte. Özellikle Güney Batı bölgesindeki Bitcoin madencileri ile bazı endüstrilerin elektriğini kesmek zorunda kaldıklarını belirten yetkililer, bunun sebebinin bir arıza olduğunu kaydetti. Buna ek olarak düşük hidro kaynaklar nedeniyle yeteri kadar enerji üretilemediği de belirtilmekte.

Madencilik faaliyetleri ülkenin hem jeotermal hem de hidro elektrik kaynakları sayesinde son dönemde ciddi bir artış yaşamıştı. Hive Blockchain, Genesis Mining ve Bitfury Holdings gibi birçok şirket İzlanda’da madencilik tesisleri açtı ve bunların uzun süredir aynı faaliyeti yürüttüğü biliniyor. Buna ek olarak Cloud Hashing, HydroMiner ve Bitmain’in de ülke içerisinde tesislerinin bulunduğu belirtilmekte.

Madencilerin elektriğinin kaynakların azaldığı anda ilk kesilen olması ise Bitcoin madencileri tarafından kesinlikle tepki gördü. Bu durum ise Kanada gibi ülkelerde de daha önce görülmüştü.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları