BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Jack Dorsey “Herkes İçin Erişilebilir Bitcoin” Planını Hayata Geçiriyor!

Block'un CEO'su Bitcoin madenciliği sitemini resmi olarak kurduklarını açıkladı.

Twitter CEO’luğundan ayrılarak kripto dünyasında büyük yankı uyandıran Jack Dorsey, Ekim ayında kurucusu olduğu  ödeme şirketi Square’nin kripto para madenciliğini dünya çapında merkezsizleştirmek için bir Bitcoin madencilik tesisi oluşturmayı düşündüğünü duyurmuştu.

Jack Dorsey paylaştığı twit dizisinde kurmayı planladıkları madencilik tesisinin topluluğun açık işbirliği ile tasarlanacağını belirtmişti. Zira Dorsey, madenciliğin herkes için erişilebilir olmadığını ancak  herkesin katılması gerektiğini düşünüyor.

Square genel müdürü Thomas Templeton ise dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin madencilik tesisi ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek şu ifadeleri kullandı:

“Ekim ayında, açıkta ve toplulukla birlikte bir Bitcoin madenciliği sistemi kurmayı düşündüğümüzü duyurduk ve karar verdik. Şimdi ise bu planımızı hayata geçiriyoruz!”

Bitcoin madenciliğini satın alma, kurulum, bakım gibi her açıdan daha verimli hale getirmek istediklerini söyleyen Templeton, madenciliğin yeni bir Bitcoin üretmenin çok ötesinde olduğunu belirtti.

Templeton, ayrıca madenciliğin merkezi olmayan bir gelecek için uzun vadeli bir ihtiyaç olarak gördüklerini de sözlerine ekledi.

Square’in kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey ise Thomas Templeton’ın Bitcoin madenciliği ile ilgili paylaşımını doğrulayarak “Resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kuruyoruz” dedi.

Bitcoin madenciliğinin Bitmain, Bitfury ve Canaan gibi bir avuç şirketin tekelinde bulunduğu göz önüne alındığında Square, Bitcoin madenciliğinde sıkı bir rakip olacağa benziyor.

Jack Dorsey Twitter CEO’luğundan ayrıldıktan sonra kurucusu olduğu Square’nin adını “Block” olarak değiştirdiğini açıklamıştı.

Yeni adı ile Block’un CEO’su Jack Dorsey her defasında, Bitcoin’i hayatının en önemli işi olarak gördüğünü ve Bitcoin’i hayatının sonuna kadar geliştirmek için çalışacağını dile getiriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu