BitcoinHaberler

Jack Dorsey’in Şirketinin Bitcoin (BTC) Kazancı, Dudak Uçuklatıyor!

Square'in BTC geliri piyasa düşüşü dinlemiyor!

Twitter CEO’su olan Jack Dorsey’in eşler arası ödeme hizmeti Cash App, 2021’in ikinci çeyreğinde 2,72 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde etti. Square’e bağlı olan Cash App uygulamasının yıllık olarak %143 BTC geliri artışı elde ettiği ve piyasanın yaşadığı düşüşe rağmen rekor kırdığı görülmekte.

Square’in BTC Geliri Açıklandı

Bitcoin gelirleri, Square’in ikinci çeyrek gelirlerinin aslan payını oluşturmakta. Şirketin ikinci çeyrekteki toplam geliri 4,68 milyar dolar iken bunun 2,72 milyar dolarlık kısmının direkt olarak BTC ödemelerinden gelmesi aslında bunun ana akım kabule ne kadar yakın olduğunu da göstermekte. Square, yaşanan devasa düşüşe rağmen gelirin arttırmayı ve BTC kullanımının her daim devam ettiğini göstermeyi başardı. Lider kripto para birimi ikinci çeyrekte %50’den fazla düşüş yaşayarak 64.000 dolardan 28.000 dolara sert bir iniş gerçekleştirdi.

Square bu gelirine rağmen yaptığı Bitcoin yatırımından ise zarar etti. Şirketin aynı Tesla gibi net BTC alımı ile yatırım yaptığı biliniyor. İkinci çeyrekte yaşanan sert düşüş nedeniyle ise şirketin 45 milyon dolarlık bir yatırım zararı ettiği açıklandı. Tesla ise 1,5 milyar dolarlık yatırımından 23 milyon dolar zarar ettiğini açıklamıştı.

Bu durumda en çok zarar edenlerden birisi olacağı düşünülen MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ise şirketin hala BTC almaya devam edeceğini vurgulayarak piyasaya güven verdi. Özellikle BTC’nin son hafta yaptığı atak ise yakında Saylor’ın haklı çıkabileceğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu