Kripto HaberleriHaberlerJanet Yellen Rusya'nın Kripto Para Kullanımı Hakkında Konuştu!

Janet Yellen Rusya’nın Kripto Para Kullanımı Hakkında Konuştu!

Takip et

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin bugünkü toplantısında bir konuşma yaptı.

Komite toplantısına katılan milletvekillerinin odak noktası Rusya hükümetine karşı uygulanan yaptırımların sıkılaştırılması konusu oldu.

ABD’li demokrat milletvekili Nydia Velásquez Janet Yellen’e “Bu komitedeki milletvekillerinin çoğu Rusya’nın uygulanan yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimlerini kullanmasından çok endişeliyiz. Hazine Bakanlığı bu taahhüdü nasıl yerine getiriyor?” sorusunu sordu.

Bu soru üzerine Hazine Bakanı Yellen, bakanlığın Rusya hükümetinin yaptırımlardan kripto para birimlerini kullanarak kaçınmasın önlemek için çalışmalar yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Rusya hükümetinin şimdiye kadar kripto para birimlerini kullanma yoluyla yaptırımlardan kaçma girişiminde bulunduğunu görmedik ancak, kripto para girişimlerini dikkatli bir şekilde takip ediyoruz.”

ABD Haine Bakanı Janet Yellen ayrıca yarın Amerikan Üniversitesi’nin düzenleyeceği bir etkinlikte TSİ 17.30’da konuşması bekleniyor.

Yellen, bu etkinlikte kripto para birimlerinin ekonominin yükselen bir parçası olarak nasıl göründüğü hakkında fikirlerini paylaşacak.

Yellen’ın konuşmasında Joe Biden’ın Mart ayının başlarında kripto paralara ilişkin yayınladığı emire ilişkin fikirlerini de paylaşması bekleniyor.

İlgili Haber
Dikkat! Janet Yellen Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuşacak! İşte Günü ve Saati!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları