NFT

Japon Alışveriş Devi Rakuten, NFT Satış Platformunu Hayata Geçirdi!

Japonya'nın Amazon'u olarak nitelendirilen Rakuten, NFT satış platformunun bugünden itibaren hayata geçtiğini duyurdu.

Japon e-ticaret devi Rakuten, yaptığı açıklamasında kullanıcıların NFT satın alabilecekleri pazar yeri Rakuten NFT adlı bir platformu hayata geçirdiklerini duyurdu.

Rakuten’in NFT Plaftormu Daha Çok Anime Temalı Olacak

Şirket, NFT’lerin küresel çapta popülerlik kazanmasıyla beraber 2021 yılında bu tür bir platform üzerinde çalıştıklarını duyurmuşlardı. Bilindiği üzere NFT’ler, bir sanat eseri, müzik ya da eşyanın sahipliğinin Blockchain üzerinde kaydedilmesi mantığı ile çalışıyor.

Şirketin açıklamasına göre pazar yerinde kullanıcılar müzik, anime, spor ve eğlence gibi alanlarda NFT alım satımı yapabilecek. Kullanıcılar tarafından satın alınan NFT sanat eserleri ve videoları, alıcıların koleksiyonuna eklenecek ve profillerinde sergilenecek.

Şirketin NFT platformunun açılış gününden bir kare.

Şirket, kullanıcıların pazar yerinde kendi ID numaraları ile yaptıkları satın alımlar ile birlikte Rakuten puanları kazanabileceğini de duyurdu.

Buna ek olarak alışveriş devi, söz konusu NFT satış platformunda sanatçıların kendi web sitelerini oluşturabileceğini ve kendilerinin yarattığı NFT’leri yayınlayarak satabileceklerini belirtti.

Satış platformunun açılışında çok sayıda anime temalı NFT’nin satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Haber
Rakuten Japonya'da Lisans Aldı

Şirket uzun bir süredir Blockchain teknoloji alanında çeşitli deneme çalışmaları yapmasıyla tanınıyor. Buna ek olarak Japon devi şirket, 2015 yılından bu yana Bitcoin ile ödemelerini de destekliyor. Ayrıca şirket, kripto para tabanlı olarak Rakuten puanlarını dağıtmak üzere Rakuten Coin adlı bir kripto para denemesi de halihazırda gerçekleştirilmekte. Bununla birlikte şirket 2019 yılından bu yana Rakuten Wallet Inc. dalının yönettiği kendi kripto para borsasını da işletiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu