fbpx
HaberlerXRP

Japon Bankasının Tuhaf Kararı

Japon Bankasının Tuhaf Kararı herkesi şaşkın etti. Japon Basınından gelen haberlere göre Japonya’nın dev bankasının Ripple destekli projeden çekildiği bildirildi. Japonya’da bulunan en büyük bankalar arasında beşinci sırada bulunan Resona, Ripple menfezli ödeme platformu MoneyTap’le olan ortaklığını bitirmeye karar verdi. CoinTelegraph’ta konu edilen habere göre Japonya’nın en büyük bankaları arasında olan Resona, dün yaptığı açıklamada, blockchain ödeme projesi MoneyTap‘ten 13 Mayıs’ta çekileceğini duyurdu. Japonya’nın beşinci ve en büyük bankacılık gruplarından biri olan Resona Group’un bir iştiraki olan Resona Bank, projeye Ekim 2018 ayında SBI Sumishin Net Bank ve Suruga Bank ile birlikte katılım sağlamıştı.

Ortaklıktan Çekilme Kararı

3 Ekim’de SBI Holdings ve Ripple ortaklığıyla piyasaya çıkarılan ödeme servisi MoneyTap, xCurrent’i kullanıyor.

Resona, basına yaptığı duyuruda ortaklıktan çekilme kararıyla ilgili herhangi bir bilgiye yer vermezken, sadece müşterilere verilen hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu ve hizmetlerin geliştirileceğini belirtti.

MoneyTap, geçtiğimiz dönemde 13 Japon bankası ile Shinsei Bank, Kiraboshi Bank ve Hokuriku Bank gibi bazı finansal kurumlardan yatırım almış, ancak ne kadarlık yatırım alındığı hakkında bir açıklama yapılmamıştı.

Bugün erken saatlerde ABD merkezli yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs’tan gelen habere göre, Şirket yöneticisi David Solomon, bankanın ortaklığı bitirdikten sonra kripto para alım-satımıyla ilgili platform açacağı iddialarını reddederek, Goldman Sachs’ın hiçbir zaman böyle bir düşünce, plan ve programının olmadığını söyledi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box