coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerJapon Finans Devi SBI Holdings, Web3, Yapay Zeka ve Metaverse Yatırımı Yapmaya...

Japon Finans Devi SBI Holdings, Web3, Yapay Zeka ve Metaverse Yatırımı Yapmaya Karar Verdi!

Japon devi SBI Holdings, 2023 yılı sonuna kadar Web3, AI (yapay zeka) ve Metaverse'e yatırım yapacağını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Japon devi SBI Holdings, 2023 yılı sonuna kadar Web3, AI (yapay zeka) ve Metaverse gibi Start-up’lara yatırım yapmak üzere bir fon yönetmeye başlayacak.

SBI Holdings Web3, AI ve Metaverse Yatırımı Yapıyor

Yatırım başına yatırım miktarının birkaç yüz milyon ila birkaç milyar yen arasında değişmesi ve toplamda 150-200 şirkete yatırım yapılması bekleniyor.

Toplam fonun 100 milyar yen değerinde olması bekleniyor. Büyük Japon bankaları ve bölgesel bankalar da Japon start-up’larını desteklemek üzere fona yatırım yapmaya davet edilecek.

Fon şimdiden Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Mizuho Bank, Nippon Life Insurance ve Daiwa Securities Group da dahil olmak üzere toplam 50 milyar Yen’in üzerinde yatırım yapma sözü aldı.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin İşlem Çiftlerini Marjin İşlemlerde Listelediğini Duyurdu!

Japonya’da 100 milyar yen ölçeğinde çok az sayıda risk sermayesi (VC) fonu bulunuyor ve bir SBI temsilcisi yaptığı açıklamada finansal açıdan güçlü bir sağlayıcının varlığının küresel çapta rekabet edebilecek Start-up’ları beslemek için gerekli olduğu yorumunda bulundu.

Japonya şimdi Start-up’ları beslemenin zorluğuyla karşı karşıya. Kasım 2022’de Kishida Hükümeti Start-up Geliştirme için Beş Yıllık Plan’ın içeriğine karar verdi.

O dönemde, “2022 itibariyle, çok çeşitli meydan okuyucular doğmuş olsa da, yeni kurulan şirketlerin oranı ve yeni kurulan şirketlerin sayısı ABD ve Avrupa’ya kıyasla düşük kalmaktadır” diyerek bu zorluğa dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail