binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerJapon Teknoloji Devi Sony, Bu Ağ Üzerinde Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor! İşte Detaylar

Japon Teknoloji Devi Sony, Bu Ağ Üzerinde Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor! İşte Detaylar

Japon eğlence holdinginin bankacılık bölümü olan Sony Bank, itibari para birimine sabitlenmiş stabilcoin çıkarmak için çalışma başlattı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Nikkei tarafından bildirildiğine göre, Japon eğlence holdinginin bankacılık bölümü olan Sony Bank, itibari para birimine sabitlenmiş stabilcoini tanıtmak için bir kavram kanıtı başlattı.

Sony Bank Polygon Blockchain Üzerinde Stablecoin Denemesi Başlattı

Polygon blok zincirinde gerçekleştirilecek olan deneme, Sony’nin stablecoin arenasına girişini işaret ediyor.

Raporda atıfta bulunulan kaynaklara göre bu hamle, Sony’nin stabilcoinlerin düşük ödeme ve havale ücretlerinden yararlanma potansiyelini araştırdığı ve şirketin oyun ve spor fikri mülklerini desteklemeyi amaçladığı bir dönemde geldi.

Nikkei’nin haberine göre Sony’nin stablecoin girişimi, Japon yeni destekli stablecoinlerin transferini çevreleyen yasal sonuçları inceleyecek ve birkaç ay sürmesi bekleniyor. Projenin yürütülmesi Belçika merkezli blockchain firması SettleMint’e emanet edilecek.

İlgili Haber  Grayscale'in GBTC Çıkışları Azalıyor! Bitcoin ETF'lerinde Son Durum Ne? İşte Detaylar

Sony Group son zamanlarda aktif olarak Web3 geliştirme girişimlerinde bulundu. Daha geçen ay, oyun bölümü, oyun kullanıcılarının oyun içi varlıkları kullanma esnekliğini artırmayı amaçlayan, değiştirilemez tokenleri (NFT’ler) entegre etmek için bir patent başvurusunda bulunmuştu.

Ayrıca holding, Sony’nin tescilli halka açık blok zinciri ağını oluşturmak için Astar Network’ün önemli bir geliştiricisi olan Startale Labs ile işbirliği yaptı.

Startale’nin CEO’su Sota Watanabe, yaptığı açıklamada, projenin bir buçuk yıllık geliştirme sürecinin ardından yürütme aşamasına girdiğini açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail