HaberlerKripto Para

Japonya’dan Kripto Para Borsalarına Rusya Uyarısı!

Rusya'ya yönelik yaptırımlarda kripto paralar önemli bir ayrıntı olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde G7 ülkeleri, Rusya’nın uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimlerini kullanmakta olduklarından endişe duyduklarını açıklamıştı.

G7 Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto paraları bir araç olarak kullanmamalarını sağlayacaklarını belirtmişti.

Japonya Kripto Para Borsalarını Uyardı!

G7’den sonra Japonya da kripto para borsalarını Rusya’ya uygulanan yaptırımlara uygun hareket etmeleri için uyardı.

Japonya Maliye Bakanlığı ve Finansal Hizmetler Ajansı ortak yaptıkları açıklamada, Rusya’ya uygulanan yaptırımlara uymayarak ihlal eden kripto para borsalarına ceza verileceğini belirttiler.

İlgili kurumlar ayrıca yaptırımlara aykırı bir şekilde kripto para transferlerinin yapılmasına karşı tedbirleri sıkılaştırmak için çalıştıklarını da söyledi.

Yaptırımlara uymayarak kripto para transferini gerçekleştiren borsalar üç yıla kadar hapis veya 1 milyon yen (8,487,52 dolar) para cezası ile cezalandırılabilecek.

Bu açıklama ile, kripto para borsalarının yaptırımları ihlal eden şüpheli transferleri tespit ettiklerinde FSA’ya bildirmeleri gerekecek.

Hatırlanacağı üzere Coinbase, Kraken ve Binance gibi önde gelen kripto para borsaları Ukrayna yetkililerinin tüm Rus vatandaşlarının hesaplarının dondurulması talebine olumsuz cevap vermişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu