BitcoinHaberler

Jim Chanos: Yapacağım En Son Şey Bitcoin Almak Olacaktır

Ünlü yatırımcı ve tahminleri ile ünlü olan ABD’li enerji devi Ecron isimli şirketin çökecek olduğunu bilmesi ile bir anda rekor kıran üne kavuşan Jim Chanos, bugün Bitcoin hakkında açıklama yaptı. Kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalarında ”son aylarda kripto paralar arasında Bitcoin’e yatırım yapanlar olduğunu sık sık işitmekteyim. Ben olsam bir ekonomik kriz durumunda asla ama asla en son yapacağım şey Bitcoin’e yatırım yapmak olurdu. Bana kalırsa insanlar bir ekonomik kriz durumunda en fazla yemek yatırımı yaparlar ve yemek alımı yapmaya çalışırlar.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında Bitcoin‘in pek fazla uzun vadeli olarak kara para aklama adına kullanıldığını ve bunun gelecekte yine aynı şekilde kalacak olduğuna değinerek Bitcoin yatırımı yapan kişilerin asıl amacının kara para aklama işlerinde olan kişiler olduğunu ifade etti.

Kara Para Aklamada Sık Kullanılıyor

Jim Chanos açıklamalarında ifade ettiği üzere Bitcoin kara para aklama işlerinde sık kullanılıyor. Bunun nedeni ile ilgili olarak iddialar genellikle olumlu veya olumsuz kara para aklama haberlerinin ortaya çıkması ve hükümetlerin bu yönde açıklamalar yapması gösterilmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı